Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ 23 –Ї РІЧНИЦІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ВІДКРИТО РАЙОННИЙ ЕТАП ОБЛАСНОГО ФЕСТИВАЛЮ НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ «З ЛЮБОВ’Ю ВІЧНОЮ ДО ТЕБЕ, РІДНИЙ КРАЮ»

З нагоди відзначення 23-ї річниці Конституції України  відбулось відкриття районного етапу обласного фестивалю народної творчості «З любов’ю вічною до тебе, рідний краю», присвяченого 30-й річниці Незалежності України, а також започатковано  районний краєзнавчий проект «Вишивана карта Охтирщини» за участю народних майстрів району

Відвідувачі заходу у фойє районного будинку культури мали змогу послухати  духовий оркестр військової частини 2276 Національної Гвардії України, а кадрова служба військової частини проводила інформаційно - профорієнтаційну кампанію  щодо обрання професії військового та проходження служби за контрактом.

ВДЕНЬ 27 ЧЕРВНЯ ПО СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ОЧІКУЄТЬСЯ ГРОЗА, ШКВАЛИ 15-20 М/С, МІСЦЯМИ ГРАД

Вдень 27 червня по Сумській області та м. Суми очікується гроза, шквали 15-20м/с, місцями град ( І рівень небезпечності, жовтий)

Прогноз погоди в Сумській області Мінлива хмарність, вночі без опадів, вдень короткочасний дощ, гроза, місцями град.

Вітер південно-західний, вночі 5-10м/с, вдень 9-14м/с, шквали 15-20м/с.

Температура повітря: вночі 14-190, вдень 25-300.

5 ДІТЕЙ З ДОВЖИЦЬКОГО НВК ВІДПОЧИВАТИМУТЬ В ОЗДОРОВЧОМУ ТАБОРІ «СУЗІР’Я»

Сьогодні відбулась засідання постійно діючої комісії з  розподілу путівок для дітей пільгових категорій дітям Охтирського району на І зміну до оздоровчого табору  Сумського обласного  позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Сузір’я» з 01 до 14 липня 2019 року

 Враховуючи заяви батьків, підтверджуючі  пільгову категорію документи вирішено направити  5 дітей з Довжицького НВК (діти працівників агропромислового комплексу села, соціальної сфери села, із малозабезпеченої сім’ї, талановита та обдарована дитина)  на оздоровлення  за списком.

З НАГОДИ 23 РІЧНИЦІ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ НА СУМЩИНІ ТРАДИЦІЙНО ЛУНАТИМУТЬ СУРМИ

Окрім офіційних заходів на жителів та гостей обласного центру чекає традиційний міжнародний фестиваль духової музики «Сурми України», на якому заграють 14 колективів, а це понад 500 учасників

Заходи до Дня Конституції України в обласному центрі розпочнуться о 8:45 біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, де відбудеться покладання квітів. О 9:00 на Центральному кладовищі вшанують пам'ять загиблих учасників АТО/ООС.

В УКРАЇНІ ВПЕРШЕ СТАРТУВАЛО ШИРОКОМАСШТАБНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ STEPS ДЛЯ ОЦІНКИ РИЗИКІВ РОЗВИТКУ НЕІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Таке дослідження дозволяє оцінити загальний стан здоров’я учасників по декількох показниках та визначити, які несприятливі фактори впливають на здоров’я

Дослідження STEPS проводиться на Сумщині, як і в усіх областях України. Перелік населених пунктів, де буде проводитись дослідження наведено у таблиці.

ЗРУЧНО Й КОМФОРТНО – ОТРИМАЙТЕ СВІДОЦТВО ПРО НАРОДЖЕННЯ МАЛЮКА ПО-НОВОМУ

Консультує Міністр юстиції України Павло ПЕТРЕНКО

Пане Павло, доброго дня! Зовсім скоро ми з дружиною чекаємо на народження  другої дитини. Нашому старшому сину вже виповнилося 16 років, а я досі згадую всю бюрократичну тяганину та величезні черги у ДРАЦСі. Читаючи ваші інтерв’ю, я розумію, що Мін’юст зробив процедуру реєстрації народження дитини більш зручною. Поясніть, будь ласка, детальніше, куди нам звернутися та які документи підготувати? Дякую.

Микола Наливайченко

РАЙОННІ ПРОГРАМИ СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ УЧАСНИКІВ АТО/ООС МАЮТЬ БУТИ БІЛЬШ ДІЄВИМИ

На цьому наголосила заступник голови облдержадмі- ністрації Ірина КУПРЕЙЧИК під час засідання координаційної ради з надання допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей у Сумській області

«Дотримання прав учасників АТО мають безумовно забезпечувати в усіх районах області. На рівні держави для учасників АТО та членів їх родин запроваджено ряд пільг і соціальних гарантій. Однак, розуміючи, що цього недостатньо, з метою посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції надання додаткових соціальних гарантій має бути і на місцевому рівні», – говорила вона.

НА СУМЩИНІ ЗАВЕРШЕНО ФІНАНСУВАННЯ ЧЕРВНЕВИХ ПЕНСІЙ ТА ТРАВНЕВИХ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ПЕНСІОНЕРАМ

Про це повідомляє Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області

Станом на 25.06.2019 фінансування на виплату пенсій спрямовано 901,2 мільйона гривень, на виплату житлових субсидій – 5,4 мільйона гривень.

НА 600% ЮСТИЦІЯ СУМЩИНИ ЗБІЛЬШИЛА ПОКАЗНИК ЛІКВІДАЦІЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ ПО ЗАРПЛАТІ

На Сумщині за 6 місяців 2019 року було стягнуто понад 22,2 мільйона гривень заборгованості по заробітній платі, що на 600% більше, ніж за аналогічний період 2018 року

«Завдяки ефективній роботі державних виконавців з підприємств-боржників Сумської області з початку 2019 року повернули працівникам більше 22,2 мільйона гривень заборгованості по заробітним платам. Цей той результат, який відновлює довіру громадян в здатність держави захистити їх права», - зазначила керівник юстиції Сумщини Ірина Свистун.

ЯК ВІДКРИТИ ІНКЛЮЗИВНУ ГРУПУ В ДИТСАДКУ – УРЯД ВИЗНАЧИВ ПОРЯДОК, У БЮДЖЕТІ НА ЦЕ ЗАКЛАДЕНО МАЙЖЕ 38 МЛН ГРН

Які документи необхідно подати для зарахування дитини з особливими освітніми потребами в дитсадок, як має проходити навчання та скільки таких дітей може бути в одній групі – Уряд затвердив правила організації інклюзії в дошкільних закладах. Відповідний порядок набув чинності та опублікований на сайті Кабінету Міністрів

«Відтепер діти з особливими освітніми потребами мають ще більше можливостей для соціалізації у суспільстві – почали діяти чіткі правила, за якими мають створюватися і працювати інклюзивні групи в дитсадках.