Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ВШАНУВАЛИ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Сьогодні начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валерій Павлюк та голова районної ради ветеранів Тамара Кучеренко, разом з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь у покладанні квітів до пам’ятного знаку загиблим учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять тих, хто загинув від смертельного атому.

Доваідково:

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про встановлення цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Додання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких - недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша - проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи.

У 2019 році  на Охтирський район за бюджетною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» було виділено бюджетних коштів на загальну суму 497,5 тис. гривень. За 2019 рік оздоровлено 8 осіб  першої категорії на загальну суму 63879,90 гривень.