Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

У 87- РОКОВИНИ ГОЛОДОМОРУ 1932-1933 РОКІВ МИ РАЗОМ ЗГАДУЄМО ПОЛЕГЛИХ ВІД ГЕНОЦИДУ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

Сьогодні, біля пам’ятного знаку загиблим під час голодомору 1932-1933 років керівництво райдержадміністрації, Чернеччинської сільської ради, працівники райдержадміністрації, громадськість вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні

 «Про Голодомор 1932-1933 років не тільки заговорили як про факт, що такий був, - йому дали оцінку. Відповідною постановою Верховної Ради цю трагедію українського народу було визнано геноцидом. За масштабом, жорстокістю, цинізмом та організованістю з боку влади і наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. 

Голодомор –це глибока демографічна і духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам'ять його очевидців. Це був розбій, свідомо спрямований на винищення українців. Найжахливішим у трагедії голоду було те, що для нього не було об’єктивних причин. Сам Сталін заявляв, що загальний урожай зерна в 1932 році перевищував урожай 1931року. Його весь забрали, забрали навіть посівний матеріал, залишивши селянам голодну смерть. Сталінський режим мріяв зломити опір українського села, провівши колективізацію. Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам'ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам'ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути. Сьогодні ми маємо для себе чітко зрозуміти – головною, неперехідною цінністю для нас є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться»,-звернулася під час заходу до присутніх т.в.о. голови райдержадміністрації Наталія Окрайченко.

Присутні на заході хвилиною мовчання  вшанували пам’ять загиблих під час Голодомору 1932-1933 років в Україні- геноциду Українського народу, голодоморів 1921-1922 років та 1946-1947 років.

   

Настоятель храму Успіння Присвятої Богородиці Української Православної церкви протоієрей Андрій Бринчак відправив панахиду по жертвах небаченого в історії людської цивілізації голодоморів.