Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ: «ТОЧНА, ЯКІСНА ФІКСАЦІЯ ПОШКОДЖЕНЬ І ОЦІНКА РУЙНУВАНЬ, ЗАВДАНИХ ВОРОГОМ – ПЕРШИЙ КРОК ДО ВІДНОВЛЕННЯ СУМЩИНИ»

За словами керівника обласної військової адміністрації, у цій роботі регіонам відтепер буде допомагати Програма розвитку ООН

Так, Міністр розвитку громад та територій України Олексій ЧЕРНИШОВ разом з ПРООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Це пілотний проєкт до якого увійшло п’ять областей, у тому числі і Сумщина.

ПРООН оцінюватиме рівень пошкодження будівель, об’єктів інфраструктури. Надаватиме підтримку у зборі даних з оцінки збитків за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень зйомок дронів, картографуванні. Допомагатиме у розробці комплексної геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу регіонального відновлення та розвитку.

У співпраці з військовими адміністраціями, територіальними громадами все це дасть можливість, навіть в умовах обмежених ресурсів, ефективно проводити відновлення пошкоджених та зруйнованих будівель, лікарень, шкіл, садочків, підприємств, доріг тощо.

«Ми вже почали відповідну роботу у липні. За допомогою дронів високої роздільної здатності фіксували пошкодження у Боромлі, Тростянці та Охтирці. І це стане частиною ГІС, яка розробляється. Наші міжнародні партнери, до яких ми звертаємось за допомогою у відновленні, матимуть не тільки об’єктивну і прозору оцінку руйнувань, а й зможуть моніторити хід відбудови», – зазначив Дмитро Живицький.

Наразі за незалежними даними звіту Світового банку, Єврокомісії та Уряду Україні необхідно $349 млрд для відбудови та відновлення.

За матеріалами офіційного веб – сайту Сумської обласної військової адміністрації