Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ – СУКУПНІСТЬ ПЕВНИХ ПРАВИЛ

Популярність здорового способу життя зростає з кожним днем все більше та усе стрімкіше. Кожен хоче бути здоровим, відчувати силу та бадьорість не тільки свого духу, а й тіла

Здоровий спосіб життя – сукупність певних правил, дотримуючись яких, людина довше може залишатись бадьорою та здоровою, а також енергійною та все ж таки щасливою. Адже якщо у людини нічого не болить та вона гарно себе почуває, відповідно, вона може займатись улюбленою справою, яка і приносить їй задоволення, бути з близькими та рідними, дарувати їм своє тепло та ласку.

Так що ж все-таки розуміється під здоровим способом життя? Без сумніву, це – правильне харчування, відповідна до можливостей кожної конкретної людини фізична нагрузка, раціональне чергування праці та відпочинку, а також дотримання розпорядку дня та вчасна профілактика захворювань. Лише дотримання усіх цих пунктів може допомогти нам бути здоровими.

Правильне харчування, в ідеальному варіанті, – це таке харчування, при якому в організм людини надходять усі необхідні йому речовини та вітаміни та у потрібній кількості – не більше і не менше. Також слід орієнтуватись у шкідливих продуктах та повністю виключити їх зі свого раціону. Це дуже важливо. Максимально вживайте натуральні продукти: свіжі овочі та фрукти, кисломолочні продукти, нежирне м’ясо та рибу. Виключіть із свого раціону смажене, жирне, фастфуд, алкоголь, солодкі газовані напої. Киньте курити та пийте більше води.

Щодо фізичних навантажень, то вони повинні бути у тій кількості, яка під силу Вашому організму. Не перенавантажуйте себе, так як властиво це у професійному спорту, адже головною метою занять спортом у даному випадку є оздоровлення організму та підтримання його у тонусі. Займайтесь регулярно, із поступовим підвищенням інтенсивності, не перевантажуючись.

Давно відомо, що організм людини підпорядковується так званому біологічному годиннику: є години, які найкраще підходять для сну, години найбільшої фізичної та розумової активності тощо. Дотримуючись такого режиму дня, Ви з максимальною користю для себе зможете використовувати свій час.

Ледарів сьогодні не люблять, працьовитість, без сумніву, приносить свої плоди, але і достатньо відпочивати потрібно теж. Основне правило, якого потрібно дотримуватись: пасивна діяльність повинна змінюватись активною, а розумова праця – фізичною.

Профілактика захворювань – також надзвичайно важливий аспект у досягненні мети – вміло вести здоровий спосіб життя. Адже усі знають, що набагато легше попередити хворобу, а ніж потім її ліквідовувати. Тому регулярно проходьте медогляди, якщо Вас щось турбує – одразу консультуйтесь у фахівців, а не займайтесь самолікуванням.

Дотримуючись вище перерахованих пунктів Ви неодмінно наблизите себе до цілі бути здоровим, а отже отримаєте можливість  продовжувати активно жити та радіти кожному дню.