Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПАМЯТКА ДІТЯМ !

Поважати право дітей жити в психологічно комфортному середовищі допоможе "Пам'ятка дітям":

1. Пам'ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля - неприпустима річ у стосунках людей.

2. У сім'ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.

3. Пам'ятайте необхідні правила безпеки, зокрема, не варто тут же кидатися по допомогу, коли тато б'є маму, особливо коли він - із небезпечними предметами в руках; ваше завдання - якомога швидше сховатися, залишити домівку взагалі - на допомогу покличте дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.

4. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.

5. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, соціальним педагогом, зверніться до міліції.

6. Не вірте у погрози з боку кривдників.

7. Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.

8. Знайте: коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з вами лайливі слова - це насильство.

9. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, у тому числі ваші батьки, рідні, не мають права принижувати вас, жорстоке поводження стосовно дитини - карається законом. У Сімейному кодексі (ст.150, ч.7) написано: "Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може подати позов до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне".

10. Навчіться розрізняти поняття "добро" і "зло". Все, що принижує людську гідність, є зло; все, що звеличує гідність людини - добро.

Хай ваша сім'я буде взірцем людяності, доброти, любові. І тоді нам не треба буде наголошувати на правах дитини, бо їх ніхто не буде порушувати, а обов'язки батьків по стану утримання і виховання дітей будуть сприйматися не як обтяжливий тягар, а як органічний прояв любові до дитини, підтримки в ній людської гідності та самоповаги.