Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ДОМАШНЯ АПТЕЧКА: ЩО ВАРТО ПОКЛАСТИ В НЕЇ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

МОЗ нагадує: правильно укомплектована домашня аптечка, особливо під час воєнного стану, – це ваша безпека

Тому, комплектуючи домашню аптечку, першочергово покладіть у неї:

матеріали, інструменти та медикаменти для надання першої домедичної допомоги; знеболювальні засоби чи спазмолітики; заспокійливі засоби; жарознижувальні засоби; якщо ви страждаєте на алергію – антигістамінні препарати в найближчій доступності; набір засобів для застосування у випадку незначних порізів, подряпин, опіків тощо (за тяжкої травми необхідно звернутися за меддопомогою до лікаря); сорбенти, засоби проти діареї та блювоти, а також препарати для регідратації – на випадок отруєнь.

МОЗ: ДЕРЖАВА ГАРАНТУЄ НАДАННЯ БЕЗОПЛАТНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ В ЛІКАРНЯХ, ЗАКОНТРАКТОВАНИХ НСЗУ

Держава стимулює розвиток реабілітаційної допомоги, починаючи із багатопрофільних лікарень, щоб особа могла отримати таку допомогу одразу після початку захворювання або травмування

Повномасштабна війна значно збільшила кількість людей, які отримують травми і після стабілізації стану та лікування потребують реабілітації. Йдеться як про цивільних, так і військових українців. Головне завдання держави за таких умов – сприяти поверненню людини до максимально активного повсякденного життя, яке вона мала до травмування.  Для цього в Україні створюється сучасна система реабілітації, що ґрунтується на найкращих світових практиках і доказових підходах, мультидисциплінарності та, головне, – пацієнтоцентричності. 

ЛІКИ – ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ЛІКАРЯ

МОЗ розширює електронний рецепт на всі рецептурні препарати

Рецептурні препарати щороку рятують мільйони життів. Ці ліки є дієвими у лікуванні багатьох захворювань, допомагають запобігати їх розвитку чи полегшувати симптоми хвороби. Водночас неправильний приймання цих ліків може нести ризики здоровʼю пацієнта та має обовʼязково супроводжуватися пильним наглядом медичного спеціаліста.

УВАГА! ОПИТУВАННЯ ВІД МОЗ

Міністерство охорони здоров‘я України спільно з Проєктом USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я» запустили всеукраїнське опитування пацієнтів, щоби дізнатися, яку медичну допомогу люди хочуть бачити у своїх містах

Опитування можна пройти за посиланням: https://bit.ly/3XBkkJi. Воно містить запитання про те, на що зважає людина, вибираючи медичний заклад, до кого звертається по медичні послуги, за якими критеріями пацієнт вважає лікарню хорошою, чи знає він/вона щось про медичну реформу в Україні тощо.

МОЗ СПІЛЬНО ІЗ НСЗУ ТА ВООЗ РОЗПОЧИНАЄ РОБОТУ НАД ПРОГРАМОЮ МЕДИЧНИХ ГАРАНТІЙ НА 2024 РІК (2)

МОЗ разом із НСЗУ та міжнародними консультантами із ВООЗ розпочинає роботу над створенням Програми медичних гарантій на наступний рік

За словами першого заступника міністра охорони здоровʼя Олександра КОМАРІДИ, у війну, коли основні видатки державного бюджету акцентовані на оборону, кожна лікарня вже зараз має більш якісно планувати свій бюджет. Зокрема, надходження за пакетами Програми медичних гарантій повинні і надалі покривати фонд заробітної плати, закупівлю ліків та харчування. Окрім того, лікарня має залишати кошти на свій розвиток.