Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

УКРАЇНСЬКІ НАУКОВЦІ ОТРИМАЮТЬ ДО 7 МЛН ЄВРО НА ДОСЛІДЖЕННЯ

Українські науковці зможуть одержати кошти на дослідження та інфраструктуру в межах допомоги, яку ЄС надав Україні в програмі «Горизонт 2020».У конкурсі зможуть брати участь підприємства, установи і організації незалежно від форм власності. Термін реалізації проєктів – до 2 років

Серед критеріїв, за якими відбиратимуть роботи, – наукова новизна, практична корисність і значення результату, спроможність авторського колективу до виконання наукової роботи, наявність матеріально-технічної бази з урахуванням обладнання, що планується придбати, тощо.

Старт першого конкурсу МОН планує на початок 2020-го. Повідомлення про початок та результати  конкурсу   буде розміщено на сайті Міністерства.

За словами міністра освіти і науки Ганна НОВОСАД, коли Україна стала асоційованим членом «Горизонт 2020», це не тільки дало можливість глибше інтегруватися у європейський науковий простір, а й дозволило Україні отримати від ЄС фінансову підтримку на розвиток науки. Наразі це 7 млн євро.

Невелика частина йде на участь українських представників та експертів у комітетах «Горизонту» та популяризацію програми. Але абсолютна більшість коштів піде на наукові проєкти українських вчених та закупівлю обладнання. Урядом 20 листопада 2019 року затверджений порядок конкурсу для таких проектів.

«Нам дуже важливо почати конкурс якомога швидше, щоб наші науковці отримали додаткове фінансування на їхні проєкти та розвиток інфраструктури. І, звісно, це чудова мотивація брати участь у програмі «Горизонт 2020», а в майбутньому – в наступній програмі ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Про умови участі в ній ми вже ведемо переговори з ЄС», – додала очільниця МОН.

Довідково: За час участі України в «Горизонті 2020» (2014-2019 р.) було прийнято до фінансування 163 наукових та інноваційних проєкти за участі українських організацій. Це 7-ий результат серед асоційованих партнерів. Загальний бюджет цих проєктів – 26,98 млн євро. 27 проєктів безпосередньо ініційовані та координуються українськими організаціями. Особливості конкурсу: напрями конкурсу орієнтовані на пріоритети «Горизонту 2020»; у конкурсній комісії (Спеціалізована науково-технічної рада); обов'язково будуть представники та експерти від України в комітетах «Горизонту 2020»; вимоги до заявок конкурсу такі ж, як вимоги до заявок у «Горизонт 2020»; наукові керівники проєктів повинні мати досвід подання заявок в «Горизонт 2020»; бали проєкту залежатимуть від експертної оцінки тих робіт, які подавалися в «Горизонт 2020», зокрема, чи були вони прийняті до фінансування.

За матеріалами https://eu-ua.org/novyny/ukrayinski-naukovci-otrymayut-do-7-mln-yevro-na-doslidzhennya?fbclid=IwAR1jfgJhZ2icUiK0aFqBxWZmfZD_IJdobIXx7lFuxMI-CEB3dPJ8TnPNISk