Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА СУМЩИНІ ВІДБУДЕТЬСЯ ІІ ЕТАП ХХ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

У Сумському державному педагогічному університеті імені  А.С. Макаренка 12 грудня відбудеться урочистосте відкриття мовного конкурсу серед студентів закладів вищої освіти

Участь у змаганнях візьмуть 80 знавців української мови Сумської області, які стали переможцями І етапу. Переможці обласного етапу (6 студентів) візьмуть участь у підсумковому етапі, дату проведення якого визначить Міністерство освіти і науки України.

Сумщина є активним учасником мовних змагань, щороку в області до цього конкурсу на всіх етапах залучається близько 10 тис. осіб, серед яких – кращі знавці української мови з числа учнів та студентів Сумщини. Цей конкурс має  на  меті  виявити  не  тільки  мовну грамотність учасників,  а й їх творчі здібності, сприяти утвердженню статусу української мови як державної, піднесенню її престижу, виховувати в молодого покоління українців повагу до мови свого народу.

Довідково. Засновниками конкурсу є Ліга українських меценатів та Міністерство освіти і науки України. У конкурсі беруть участь учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, учні закладів професійно-технічної освіти, студенти закладів вищої освіти та закордонні українці.

Для студентів закладів вищої освіти конкурс проводиться у три етапи: у закладі вищої освіти, обласний та підсумковий всеукраїнський.

Урочисте відкриття обласного етапу конкурсу розпочнеться 12 грудня о 8.30.