Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

В ОЛЕШНЯНСЬКОМУ НВК СТВОРЕНО УМОВИ ДЛЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

За інформацією відділу освіти, культури, молоді та спорту в Олешнянському НВК за рахунок коштів державної субвенції придбано дидактичні матеріали та навчальне приладдя для занять в інклюзивних класах

 Основними міжнародними організаціями, які формують політику в галузі інклюзивної освіти, є Організація Об’єднаних Націй (ООН) ЮНЕСКО, Організація Економічної Співпраці та Розвитку (OECD). ЮНЕСКО визначає інклюзивне навчання як  «процес звернення і відповіді на різноманітні потреби учнів через забезпечення їхньої участі в навчанні, культурних заходах і житті громади та зменшення виключення в освіті та навчальному процесі».

Кожна дитина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи інтелектуального порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти здорових людей.

Інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього закладу.

В Олешнянському навчально-виховному комплексі: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад імені Героя Радянського Союзу Степана Долгого Охтирської районної ради  створено умови для впровадження інклюзивного навчання дитини з особливими освітніми потребами, у новому 2020/2021 навчальному році почнуть роботу 2 інклюзивних  класи, в яких будуть навчатися 3 учні (за заявами батьків).

Відділ освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації, адміністрація Олешнянського НВК докладають зусиль щодо  створення таких умов, за яких усі учасники навчально-виховного процесу мають однаковий доступ до освіти, у тому числі діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в  інклюзивних класах. Зокрема, за рахунок коштів державної субвенції придбано дидактичні матеріали та навчальне приладдя для занять в інклюзивних класах на суму 6,2 тис.грн.