Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

«ЗРОСТАННЯ КІЛЬКОСТІ ЗВЕРНЕНЬ З ПИТАНЬ НАСИЛЬСТВА – СВІДЧЕННЯ РІВНЯ ДОВІРИ ДО ОРГАНІВ ВЛАДИ», - СЕРГІЙ НІЖИНСЬКИЙ

У рамках Міжнародної акції“16 днів проти насильства” минулого тижня проходив прес - брифінг “Протидія та запобігання домашньому насильству в Україні: реалії та виклики сьогодення” за участі представників Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики

Заступник Міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Сергій Ніжинський повідомив, що за 10 місяців 2019 року зафіксовано близько 95 000 звернень з приводу домашнього насильства, що на 11 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Основна кількість звернень – від жінок, більше 84 000, більше 10 000 звернень – від чоловіків, 775 звернень – від дітей.

Сергій Ніжинський акцентував увагу на необхідності подальшої розбудови системи реагування на факти насильства з боку усіх зацікавлених міністерств і відомств, неурядових громадських організацій та надання спеціалізованих послуг для постраждалих від насильства. З початку 2018 року, коли Закон України „Про запобігання та протидію домашньому насильству» набрав чинності, прийнято понад 20 підзаконних актів з зазначених питань.

Серед найближчих завдань у цій сфері, які були озвучені на прес - брифінгу – запуск єдиної системи обміну адміністративними даними та кейс-менеджменту випадків насильства, створення Кол-центру для постраждалих та осіб, які стали очевидцями випадків насильства.

Потребують розроблення та впровадження навчальні програми для усіх суб’єктів взаємодії у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі, стандарти надання послуг для постраждалих від насильства, стандарти підготовки спеціалістів.

Сергій Ніжинський звернув увагу на важливість фінансування заходів із попередження насильства на місцевому рівні. „Саме превентивна робота поряд з наданням допомоги постраждалим від домашнього насильства має велике значення. Постраждалі від насильства повинні мати можливість своєчасно отримувати адресні та доступні соціальні послуги”, – заявив Сергій Ніжинський.

Учасники брифінгу наголосили на важливості поширення успішних практик реагування на випадки насильства, обміну інформацією з цих питань.