Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

КОМУ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЯ З НОВИМ ПАКЕТОМ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ З 01.10.2019

У рамках проведення єдиного інформаційного дня на тему «Аспекти нового механізму призначення та виплати субсидій» управління соціального захисту населення райдержадміністрації повідомляє, що після закінчення строку отримання житлової субсидії на неопалювальний період структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно роблять призначення житлової субсидії на опалювальний період з 01.10.2019 для домогосподарств, які отримували житлову субсидію у попередньому сезоні, крім домогосподарств:

 • у складі яких є особи у яких, за інформацією ДПС, Пенсійного фонду України, взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;
 • нарахований середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати;
 • та/або ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
 • у складі яких є внутрішньо переміщені особи;
 • у складі яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
 • які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
 • які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Таким домогосподарствам, призначення житлової субсидії на наступний строк здійснюється після подання нових заяви та декларації.

У разі отримання інформації про наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги та/або внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, житлова субсидія на наступний сезон не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує громадянина.

Громадянам, які одержували житлову субсидію у попередньому опалювальному періоді у грошовій безготівковій формі, а також громадянам, які одержували таку субсидію у грошовій готівковій формі і у них відсутня заборгованість, житлова субсидія на наступний строк призначається у готівковій формі.

Виплата житлової субсидії здійснюватиметься на відкриті раніше рахунки в Ощадбанку. Якщо субсидіант бажає отримувати монетизовану допомогу на оплату комунальних послуг у іншій банківській установі - йому потрібно із відповідною заявою звернутися в управління соцзахисту. Разом із заявою потрібно надати реквізити рахунку в уповноваженому банку, в якому є бажання одержувати субсидію готівкою.

Одержувачі субсидії, у яких відсутні рахунки в уповноважених банках до надання інформації про платіжні реквізити отримуватимуть монетизовану субсидію через Укрпошту за адресою, вказаною при зверненні за субсидією.

Тим, кому призначено безготівкову форму допомоги, а це ті домогосподарства, які мають борги за комунальні послуги, отримуватимуть субсидію виключно через Ощадбанк.

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

 • зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;
 • зміни соціального статусу членів домогосподарства;
 • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
 • зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
 • зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
 • зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
 • будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень).

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.