Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ІРИНА КУПРЕЙЧИК: МАЄМО НЕГАЙНО ПРИШВИДШИТИ ПОГАШЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА ЕНЕРГОНОСІЇ ТА ПРИРОДНІЙ ГАЗ, А ТАКОЖ ТЕХНІЧНУ ПІДГОТОВКУ ДО ЗИМИ

На цьому тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації наголосила усім учасникам апаратної наради 

«Загальний борг підприємств комунальної теплоенергетики Сумської області за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України» становить 439 млн. гривень (або 45%) від загальної суми кредиторської заборгованості», – повідомив присутнім директор обласного Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сергій ЛУГОВИЙ.

Серед районів області найвищий рівень оплати за житлово-комунальні послуги спостерігається у Білопільському (111,6%), Краснопільському (98,2%), найнижчий рівень – у Недригайлівському (54,4%), Путивльському  районах (82,6%).

Директор АТ «Сумигаз» Денис ЧЕРНЕНКО підтвердив, що окремі питання підготовки до опалювального періоду залишаються проблемними: «На сьогодні ліміти газу мають лише «Сумитеплоенерго» та КП «Ромникомунтепло». Усі інші теплові організації не мають номінацій на блакитне паливо. Багато бюджетних організацій не включені в реєстр жодного газопостачальника. Потрібно прискорити цей процес, якщо ми маємо на увазі вчасний вступ в опалювальний сезон».

Разом з тим залишається питання заборгованості за енергоносії підприємств житлово-комунального господарства. Найбільший обсяг дебіторської заборгованості у м. Суми – 115,069 млн. гривень, м. Ромни – 6,6 млн. гривень, м. Конотоп – 16,489 млн. гривень, м. Охтирка – 10,6 млн. гривень.

Вказана заборгованість суттєво впливає на стабільну роботу та підготовку до зими теплопостачальних підприємств, підприємств водопровідно-каналізаційного господарства та підприємств з обслуговування житла.

Тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК наголосила головам районів, міським головам і головам ОТГ на необхідності забезпечення своєчасних розрахунків підприємств комунальної теплоенергетики за енергоносії та зменшення заборгованості за спожитий природний газ, а також технічної готовності теплових господарств населених пунктів.