Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

З ПОЧАТКУ РОКУ ОКРЕМОЮ ПЛАТІЖКОЮ ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ПЛАТА ЗА ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА МОДЕРНІЗАЦІЮ ОБЛАДНАННЯ ГАЗОВИХ МЕРЕЖ

Про це під час апаратної наради при голові райдержадміністрації повідомила фахівець відділу продажів АТ «Сумигаз» Тетяна Татарова

За її словами  з 01.01.2020 окремою платіжкою приходить плата за технічне обслуговування та модернізацію обладнання газових мереж. Згідно з типовим договором на розподіл, споживач повинен сплачувати послугу з розподілу до 20 числа поточного місяця. 

За основу розрахунку береться обсяг споживання газу за минулий газовий рік: із 1 жовтня по 30 вересня . Вартість постачання газу споживачі сплачуватимуть щомісяця, але можна заплатити за кілька місяців наперед.

«З 1 січня 2020 року встановлені нові тарифи на розподіл природного газу – у розмірі 0,76 грн за 1 м.куб. на місяць (без урахування ПДВ), з ПДВ 0,912 грн за 1 м.куб. Саме через те, що ми не встигли доставити квитанції споживачам до 20 числа в січні, ми включили в платіжку оплату за два місяці. Це інформує споживача про розмір плати на лютий. А з 1 липня вони зміняться ще раз – у розмірі 0,94 грн за 1 м.куб. на місяць (без урахування ПДВ), з ПДВ 1,128 грн за 1 м.куб», -додала Т.Татарова.

Володимир Гуць зауважив, що останнім часом в мережі Інтернет, зокрема Facebook, розповсюджується інформація про те, що не треба платити за розподіл газу, тому що у березні нібито вийде постанова НКРЕКП про зменшення платежів за розподіл газу.  На даний час діє цей тариф і несплата тягне за собою нарахування пені у 2-х кратному розмірі, а в подальшому й від’єднання від газової мережі. Тому потрібно доносити правдиву інформацію до населення району через ЗМІ та мережу Інтернет.