Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

З МЕТОЮ ЗАХИСТУ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ УВОДИТЬСЯ ТАКА ПОСАДА, ЯК УПОВНОВАЖЕНИЙ ІЗ ЗАХИСТУ ДЕРЖАВНОЇ МОВИ

Про забезпечення функціонування української мови, як державної під час апаратної наради при голові райдержадміністрації доповіла головний спеціаліст- юрисконсульт апарату Олена Бублик

За її словами, відповідно до чинного законодавства кожен громадянин України зобов’язаний володіти державною мовою як мовою свого громадянства. Так, Законом визначено перелік осіб, які повинні застосовувати українську мову в обов’язковому порядку під час виконання службових обов’язків, серед яких є державні службовці.

Окрім цього, визначено й вимоги до рівня володіння державною мовою. рівень володіння державною мовою державних службовців засвідчується державним сертифікатом про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови, яка також є нововведенням та створюється з метою опрацювання та утвердження стандартів української мови як державної. Зазначена норма вступає у дію через два роки з моменту набрання чинності цим Законом. У разі застосування під час публічного заходу іншої мови, ніж державна, його організатор зобов’язаний забезпечити синхронний або послідовний переклад державною мовою, якщо цього вимагає хоча б один учасник публічного заходу. Слід зазначити, що із уведенням у дію Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" вносено зміни й у Кодекс адміністративного правопорушення, зокрема доповнюється статтями 18852 та 18853, якими визначено штрафні санкції за порушення Закону.