Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЦІНОВА СИТУАЦІЯ НА СПОЖИВЧОМУ РИНКУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ЧЕРВНІ 2013 РОКУ

Індекс споживчих цін (ІСЦ) по області у червні 2013 року становив 99,9%, по країні в цілому – 100,0%.

На споживчому ринку області у червні 2013 року індекс цін на продукти харчування та безалкогольні напої склав 99,7%. Стали коштувати менше риба та продукти з риби, фрукти, хліб і хлібопродукти, олія та жири. Разом з цим подорожчали цукор, джем, мед, шоколад та кондитерські вироби,  молоко, сир та яйця, інші продукти харчування, м’ясо та м’ясопродукти.

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали в цілому на 0,3%.      

На споживчому ринку непродовольчих товарів та послуг подешевшали одяг і взуття, зменшились ціни у сфері відпочинку і культури, а також подешевшали предмети домашнього вжитку, побутова техніка та товари, пов’язані з поточним утриманням житла.

Збільшення цін відбулось у сфері освіти, на що вплинуло сезонне  зростання вартості послуг дошкільної та початкової освіти .

Незначно зросли  ціни у сфері охорони здоров’я, тарифи на транспортні послуги - за рахунок літнього підвищення вартості проїзду у залізничному пасажирському транспорті. Разом з цим стали коштувати менше паливо та мастила.

На рівні цін попереднього місяця залишились ціни (тарифи)  на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива і у сфері зв’язку.