Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

Запобігання проявам корупції

Інформацію оновлено 28.07.2021

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ (ПАМЯТКИ, ІНСТРУКТАЖІ АНТИКОРУПЦІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ)

Нормативно-правова база

План заходів, спрямованих на запобігання корупції. Антикорупційна програма

Повідомити про корупційне правопорушення

Аналітична та звітна інформація

Роз’яснення з питань застосування норм антикорупційного законодавства

Фінансовий контроль (подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) рекомендації НАЗК 

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ 

 Шановний відвідувачу!

 Якщо Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками апарату райдержадміністрації або установ, що належать до сфери її управління за наявності обгрунтованого переконання, що інформація є достовірною, а саме:

 • отримання посадовцем неправомірної вигоди (хабар, подарунок, якісь преференції тощо);
 • використання посадовцем будь-якого державного чи комунального майна, або коштів в приватних інтересах;
 • конфлікт інтересів;
 • порушення обмеження спільної роботи близьких осіб;
 • недотримання обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;
 • порушення правил етичної поведінки;
 • неподання, або подання неправдивої декларації особою, яка зобов’язана декларувати свої доходи і видатки;
 • надання керівництвом незаконних доручень, або будь-які інші неправомірні діяння в антикорупційній сфері, Ви маєте змогу повідомити на "лінію довіри" за телефоном: (05446) 2-21-50 або електронною поштою за адресою:                        This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Інформація на "лінію довіри" може надаватися також анонімно. Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягатиме розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, підкріплені доказами, які можуть бути перевірені.

Відповідно до частини першої статті 53 Закону України "Про запобігання корупції" особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривач), - це особа, яка за наявності обгрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього Закону іншою особою. Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривачі), перебувають під захистом держави. Анонімне повідомлення про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" підлягає перевірці у термін не більше п’ятнадцяти днів від для його отримання. Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують термін розгляду повідомлення             до тридцяти днів       від дня його         отримання.

Анонімне повідомлення не може розглядатись як звернення громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян", а тому його надання не обумовлює обов’язкової підготовки відповіді заявнику. Надана Вами інформація використовуватиметься керівництвом Укрдержархіву, як джерело для прийняття рішення щодо необхідності проведення перевірки або іншого реагування відповідно до Закону України "Про запобігання корупції"'.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

ПОКРОКОВЕ ВИВЧЕННЯ ПОРЯДКУ ЗАПОВНЕННЯ ТА ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ОСОБИ, УПОВНОВАЖЕНОЇ НА ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ

02 грудня 2021 при керівнику апарата Охтирської районної державної адміністрації Ларисі ГРИГОРЕЦЬ, проведено нараду  з державними службовцями апарату та структурних підрозділів без статусу юридичної особи публічного права Охтирської районної адміністрації з питань дотримання антикорупційного законодавства, а саме з’ясували нюанси нових порядків:  заповнення та подання електронної декларації; інформування про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування; повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті.

НАЗК ЗАТВЕРДИЛО ПОРЯДОК ІНФОРМУВАННЯ ПРО СУТТЄВІ ЗМІНИ У МАЙНОВОМУ СТАНІ СУБ’ЄКТА ДЕКЛАРУВАННЯ

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) затвердило Порядок інформування про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, який набуває чинності 1 грудня 2021 року
Нагадуємо вам, що повідомлення про суттєві зміни у майновому стані потрібно подавати протягом 10 днів з моменту отримання доходу, купівлі майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 ПМ.

НАЗК ОНОВИЛО ПОРЯДОК ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДКРИТТЯ ВАЛЮТНОГО РАХУНКУ В БАНКУ-НЕРЕЗИДЕНТІ

 
З 1 грудня змінюється Порядок повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті
 
Тепер повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті подається лише через Реєстр декларацій в електронній формі.

ЩО НОВОГО ЧЕКАЄ НА ДЕКЛАРАНТІВ У 2022 РОЦІ?

30 днів! Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочинає зворотній відлік.

До початку кампанії декларування 2022 року залишився лише один місяць.

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАХІД: «ЗАПОБІГАННЯ ТА ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ АПАРАТУ ОХТИРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ»

02 листопада 2021 при керівнику апарата Охтирської районної державної адміністрації Ларисі ГРИГОРЕЦЬ, проведено лекційне заняття з державними службовцями апарату Охтирської районної адміністрації з питань дотримання антикорупційного законодавства на тему: «Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності державних службовців апарату Охтирської районної державної адміністрації».

В ході проведення заходу уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської районної державної адміністрації Ольгою ЗАГРЕБЕЛЬНОЮ було висвітлено питання щодо засобів врегулювання конфлікту інтересів, обговорено алгоритм дій вразі виникнення конфлікту інтересів та роз’яснено про відповідальність за порушення вимог законодавства в сфері запобігання корупції.

 

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАХІД: «ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ – МЕТОДИ ПРОФІЛАКТИКИ»

26 серпня 2021 при керівнику апарата Охтирської районної державної адміністрації Ларисі ГРИГОРЕЦЬ, проведено лекційне заняття з державними службовцями апарату Охтирської районної адміністрації з питань дотримання антикорупційного законодавства 

         У рамках навчання без відриву від роботи та на виконання плану заходів Охтирської районної державної адміністрації із реалізації Антикорупційної програми на 2020-2021 роки відповідальною особою з питань запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської районної державної адміністрації Ольгою ЗАГРЕБЕЛЬНОЮ 26 серпня 2021 було проведено лекційне заняття з питань антикорупційного законодавства для працівників апарату Охтирської районної державної адміністрації на тему: «Для запобігання корупції - методи профілактики».

ВИЇЗНИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАХІД

10 серпня 2021 року відповідальною особою з питань запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської районної державної адміністрації Ольгою ЗАГРЕБЕЛЬНОЮ проведено виїзний антикорупційний захід з працівниками Охтирської районної державної адміністрації, які працюють на віддалених місцях в смт.Велика Писарівка та в м.Тростянець.

Під час заходу відповідальна особа з питань запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської районної державної адміністрації Ольга ЗАГРЕБЕЛЬНА надала роз’яснення з актуальних питань:

 • організація роботи із запобігання корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування;
 • фінансовий контроль. Перевірка фактів своєчасного подання електронних декларацій;

ДОТРИМАННЯ НОРМ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА – СПРАВА ЧЕСТІ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ

28 липня 2021 при керівнику апарата Охтирської районної державної адміністрації Ларисі ГРИГОРЕЦЬ, проведено навчання з державними службовцями апарату Охтирської районної адміністрації з питань дотримання антикорупційного законодавства.

          В Охтирській районній державній адміністрації здійснюється постійний контроль за дотриманням всіма працівниками вимог антикорупційного законодавства, у колективі  проводиться активна інформаційно-роз’яснювальна робота з цих питань, адже чесність, безкорисливість та ділова порядність-визначальні ознаки людей, які представляють закон і державу,  головним завданням яких є служіння людям.

АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАХІД ВІДБУВСЯ В ОХТИРСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ

05 липня 2021 при керівнику апарату Охтирської районної державної адміністрації Ларисі ГРИГОРЕЦЬ, проведено семінар-навчання з державними службовцями Охтирської районної державної адміністрації, у ході якого надано методичні рекомендації з питань  дотримання антикорупційного законодавства 

         Корупція на сьогоднішній день залишається актуальною проблемою для суспільства. Щоденна профілактика та проведення роз’яснювальної роботи з працівниками Охтирської районної адміністрації - ключ до подолання КОРУПЦІЇ.

More Articles...

 1. НАВЧАННЯ УПОВНОВАЖЕНИХ ОСІБ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ
 2. НЕ НАЛЕЖНА ПІДГОТОВКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ ДО АПАРТНОЇ НАРАДИ НЕ ЗАЛИШИЛАСЯ ПОЗА УВАГОЮ ЛЕОНІДА КЛИЗУБА
 3. ДОТРИМАННЯ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА В ОХТИРСЬКОМУ РАЙОНІ
 4. ОРГАНІЗАЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМИ ЗАПОБІГАННЯ І ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ, В ОХТИРСЬКІЙ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ
 5. МІЖНАРОДНЕ АНТИКОРУПЦІЙНЕ ЗАКОНОДАВСТВО ТА КОНВЕНЦІЯ ООН ПРОТИ КОРУПЦІЇ: ДО ЧОГО ТУТ УКРАЇНА?
 6. ПОПРИ РІШЕННЯ КСУ, УПОВНОВАЖЕНІ ОСОБИ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ КОРУПЦІЇ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ВАЖЛИВИМ ЕЛЕМЕНТОМ АНТИКОРУПЦІЙНОЇ СИСТЕМИ В УКРАЇНІ – НАЗК
 7. ОСНОВОЮ АНТИКОРУПЦІЇ ТА НЕВІД’ЄМНОЮ ЧАСТИНОЮ КУЛЬТУРИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ Є ПРИНЦИП ДОБРОЧЕСНОСТІ
 8. ГОЛОВА НАЗК ПОЯСНИВ, ЧОМУ КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ СКАСУВАВ СТАТТЮ 366–1 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ
 9. ОДНИМ ІЗ КЛЮЧОВИХ ПРИНЦИПІВ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ Є ПРИНЦИП ПОЛІТИЧНОЇ НЕУПЕРЕДЖЕНОСТІ
 10. ПРО ВИМОГИ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО СУМІСНИЦТВА ТА СУМІЩЕННЯ ЙШЛОСЯ ПІД ЧАС АПАРАТНОЇ НАРАДИ