Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

Запобігання проявам корупції

Інформацію оновлено 11.01.2021

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ (ПАМЯТКИ, ІНСТРУКТАЖІ АНТИКОРУПЦІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ)

Нормативно-правова база

План заходів, спрямованих на запобігання корупції. Антикорупційна програма

Повідомити про корупційне правопорушення

Порядок роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, в Охтирській райдержадміністрації

Аналітична та звітна інформація

Загальні правила етичної поведінки державних службовців

Організація роботи в Охтирській райдержадміністрації щодо своєчасного подання суб'єктами декларування електронних декларацій

Роз'яснення щодо заповнення електронних декларацій 2022

Положення про відділ з питань управління персоналом, запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської районної державної адміністрації

 Цілодобова «гаряча» телефонна лінія «Стоп корупції»

Порядок проведення перевірок організації роботи із запобігання та виявлення корупції 

Організація роботи у сфері захисту викривачів 

Роз'яснення щодо надання викривачам безоплатної вторинної правової допомоги

 

  

 

 Шановний відвідувачу!

 Якщо Вам стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками апарату райдержадміністрації або установ, що належать до сфери її управління за наявності обгрунтованого переконання, що інформація є достовірною, а саме:

 • отримання посадовцем неправомірної вигоди (хабар, подарунок, якісь преференції тощо);
 • використання посадовцем будь-якого державного чи комунального майна, або коштів в приватних інтересах;
 • конфлікт інтересів;
 • порушення обмеження спільної роботи близьких осіб;
 • недотримання обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності;
 • порушення правил етичної поведінки;
 • неподання, або подання неправдивої декларації особою, яка зобов’язана декларувати свої доходи і видатки;
 • надання керівництвом незаконних доручень, або будь-які інші неправомірні діяння в антикорупційній сфері, Ви маєте змогу повідомити на "лінію довіри" за телефоном:  або електронною поштою за адресою:                        

Інформація на "лінію довіри" може надаватися також анонімно. Анонімне повідомлення про порушення вимог антикорупційного законодавства підлягатиме розгляду, якщо зазначена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, підкріплені доказами, які можуть бути перевірені.

Відповідно до частини першої статті 53 Закону України "Про запобігання корупції" особа, яка надає допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривач), - це особа, яка за наявності обгрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог цього Закону іншою особою. Особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривачі), перебувають під захистом держави. Анонімне повідомлення про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" підлягає перевірці у термін не більше п’ятнадцяти днів від для його отримання. Якщо у вказаний термін перевірити інформацію, що міститься в повідомленні, неможливо, керівник відповідного органу або його заступник продовжують термін розгляду повідомлення             до тридцяти днів       від дня його         отримання.

Анонімне повідомлення не може розглядатись як звернення громадян відповідно до Закону України "Про звернення громадян", а тому його надання не обумовлює обов’язкової підготовки відповіді заявнику. Надана Вами інформація використовуватиметься керівництвом Укрдержархіву, як джерело для прийняття рішення щодо необхідності проведення перевірки або іншого реагування відповідно до Закону України "Про запобігання корупції"'.

Повідомлення завідомо неправдивих відомостей тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

ОНОВЛЕНА ФУНКЦІЯ «ДАНІ ДЛЯ ДЕКЛАРАЦІЇ»

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської районної державної адміністрації Ольга ЗАГРЕБЕЛЬНА надала  роз’яснення положень чинного антикорупційного законодавства та заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, обов’язок щодо подання якої встановлено Законом України «Про запобігання корупції» (далі – Закон).

Цього разу звертаємо увагу суб’єктів декларування на те, що Національним агентством з питань запобігання корупції (далі - НАЗК) оновлено функцію «Дані для декларації» в Реєстрі декларацій. Тепер декларанти можуть отримати майже всю необхідну інформацію для заповнення декларації за різні періоди.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ВІД НАЗК: ЯК ДЕКЛАРУВАТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ В ПЕРІОД ВІЙНИ?

Через повномасштабне вторгнення росії кампанія декларування 2023 року нетипова та складна для багатьох декларантів. Зокрема, і тому, що багато українців втратили свої домівки та були змушені їхати разом із родинами в пошуках безпечного місця

         Отож, НАЗК підготувало відповіді на поширені питання декларантів, які переїхали через загрозу.

НОВИЙ СЕРВІС ВІД НАЗК: ТЕСТ НА ВИЯВЛЕННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ СТАНЕ ОРІЄНТИРОМ ДЛЯ ПОСАДОВЦІВ

 Конфлікт інтересів лежить в основі всіх корупційних злочинів та більшості корупційних правопорушень. 

    У публічних службовців іноді виникають сумніви щодо наявності чи відсутності у них конфлікту інтересів. Це ж питання виникає і у громадян щодо таких службовців.

УРЯД ПРИЙНЯВ ПОСТАНОВУ, ЯКА ДОПОМОЖЕ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПЕЦІАЛЬНИХ ПЕРЕВІРОК ВІДМОВЛЯТИ У ПРИЗНАЧЕННІ НЕДОБРОЧЕСНИМ КАНДИДАТАМ НА ВИСОКІ ДЕРЖАВНІ ПОСАДИ

Постановою затверджено нову редакцію Порядку проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад із підвищеним корупційним ризиком

Порядок розробило Національне агентство з питань запобігання корупції. «Спецперевірка осіб, які претендують на високі посади, повинна відсіювати людей, які однозначно не можуть бути високопосадовцями. 

ТЕРМІНИ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської районної державної адміністрації Ольга ЗАГРЕБЕЛЬНА надала роз’яснення про строки подання декларації під час дії воєнного стану

Особи, зазначені у п. 1, п.п. «а» і «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України  «Про запобігання корупції», зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію за минулий рік (ч. 1 ст. 45 Закону).

СЕМІНАР-НАВЧАННЯ ЩОДО Е-ДЕКЛАРУВАННЯ: В ОХТИРСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ РОЗГЛЯНУЛИ НЮАНСИ ЗАПОВНЕННЯ ДЕКЛАРАЦІЙ

26 січня 2022 при тимчасово виконуючому обов’язки керівника апарату Охтирської районної державної адміністрації Анні БЕЗДРАБКО, проведено семінар-навчання з державними службовцями апарату Охтирської районної адміністрації щодо заповнення е-декларації.

Начальник відділу з питань управління персоналом, запобігання та виявлення корупції апарату Охтирської райдержадміністрації Світлана ЯРОШЕНКО  нагадала присутнім, що кампанія декларування розпочалася з 1 січня 2022 і триватиме до 31 березня 2022 та звернула увагу державних службовців апарату Охтирської райдержадміністрації на уважність заповнення всіх розділів е-декларації.

НАЗК ОПУБЛІКУВАЛО НОВІ РОЗ’ЯСНЕННЯ ДО КАМПАНІЇ ДЕКЛАРУВАННЯ 2022 РОКУ

Для того, щоби вам було максимально комфортно розпочати кампанію декларування 2022 року Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) підготувало оновлену редакцію роз’яснень, що охоплює понад 200 найпоширеніших питань.
 
У роз’ясненнях можна знайти відповіді як на традиційні питання про те, як правильно декларувати спадщину, так і на ті, які почали виникати в декларантів лише минулого року: наприклад, чи потрібно декларувати «ковідну тисячу».

СЕМІНАР ПРАКТИКУМ ПО ВИВЧЕННЮ ПОРЯДКА ЗАПОВНЕННЯ ТА ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ОСОБИ, УПОВНОВАЖЕНОЇ НА ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ

29 грудня 2021 при керівнику апарата Охтирської районної державної адміністрації Ларисі ГРИГОРЕЦЬ, проведено семінар практикум  з державними службовцями апарату та структурних підрозділів без статусу юридичної особи публічного права Охтирської районної адміністрації з питань порядка  заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

 

        

ПОКРОКОВЕ ВИВЧЕННЯ ПОРЯДКУ ЗАПОВНЕННЯ ТА ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ОСОБИ, УПОВНОВАЖЕНОЇ НА ВИКОНАННЯ ФУНКЦІЙ ДЕРЖАВИ

02 грудня 2021 при керівнику апарата Охтирської районної державної адміністрації Ларисі ГРИГОРЕЦЬ, проведено нараду  з державними службовцями апарату та структурних підрозділів без статусу юридичної особи публічного права Охтирської районної адміністрації з питань дотримання антикорупційного законодавства, а саме з’ясували нюанси нових порядків:  заповнення та подання електронної декларації; інформування про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування; повідомлення про відкриття валютного рахунку в банку-нерезиденті.

More Articles...

 1. НАЗК ЗАТВЕРДИЛО ПОРЯДОК ІНФОРМУВАННЯ ПРО СУТТЄВІ ЗМІНИ У МАЙНОВОМУ СТАНІ СУБ’ЄКТА ДЕКЛАРУВАННЯ
 2. НАЗК ОНОВИЛО ПОРЯДОК ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ВІДКРИТТЯ ВАЛЮТНОГО РАХУНКУ В БАНКУ-НЕРЕЗИДЕНТІ
 3. ЩО НОВОГО ЧЕКАЄ НА ДЕКЛАРАНТІВ У 2022 РОЦІ?
 4. АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАХІД: «ЗАПОБІГАННЯ ТА ВРЕГУЛЮВАННЯ КОНФЛІКТУ ІНТЕРЕСІВ У ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ АПАРАТУ ОХТИРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ»
 5. АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАХІД: «ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ – МЕТОДИ ПРОФІЛАКТИКИ»
 6. ВИЇЗНИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАХІД
 7. ДОТРИМАННЯ НОРМ АНТИКОРУПЦІЙНОГО ЗАКОНОДАВСТВА – СПРАВА ЧЕСТІ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ
 8. АНТИКОРУПЦІЙНИЙ ЗАХІД ВІДБУВСЯ В ОХТИРСЬКІЙ РАЙОННІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ
 9. НАВЧАННЯ УПОВНОВАЖЕНИХ ОСІБ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ТА ВИЯВЛЕННЯ КОРУПЦІЇ
 10. НЕ НАЛЕЖНА ПІДГОТОВКА УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ ДО АПАРТНОЇ НАРАДИ НЕ ЗАЛИШИЛАСЯ ПОЗА УВАГОЮ ЛЕОНІДА КЛИЗУБА