Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

У ДЕРЖАВНОМУ БЮДЖЕТІ НА ПІДТРИМКУ АПК-2020 ПЕРЕДБАЧЕНО ВИДАТКИ НА СУМУ 4,2 МЛРД ГРН

Про перелік програм підтримки агропромислового комплексу у 2020 році, обсяги їх фінансування йшлося під час селекторної наради під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса ВИСОЦЬКОГО. Участь у селекторній нараді взяв керівник апарату облдержадміністрації Ігор КАЛЬЧЕНКО  

Тарас Висоцький назвав 6 програм підтримки агросектора, що діятимуть в Україні у 2020 році. У державному бюджеті на 2020 рік зафіксована сума у 4,2 млрд грн на підтримку галузі АПК.

Зокрема, на підтримку шляхом здешевлення кредитів пропонується виділити суму у розмірі 1,2 млрд грн. Це надасть доступ сільгоспвиробникам до пільгових кредитів та зменшить їх вартість до 5%. Кредити виділятимуться на придбання землі, поточні та капітальні інвестиції та на розвиток тваринництва. Для оптимізації програми підтримки та забезпечення прозорості буде запроваджене обмеження за кредитами – до 15 млн грн на 1 суб’єкта в тваринництві, до 5 млн грн – на 1 суб’єкта на придбання землі та інші види кредитів; один клієнт – 1 уповноважений банк; компенсація не надаватиметься учасникам програми «Доступні кредити 5,7,9%».

На підтримку галузі тваринництва закладено 1 млрд грн. Також буде здійснено доплату різниці часткового відшкодування вартості або компенсації, яка не виплачена у 2019 році. Модель підтримки передбачатиме відшкодування  вартості племінних (генетичних) ресурсів, тваринницьких об’єктів та надаватиме дотацію за наявні бджолосім’ї.

На здешевлення компенсації техніки та обладнання вітчизняного виробництва буде виділено 1 млрд грн. У рамках програми також планується відшкодування обсягів підтримки не виплачених у 2019 році. Очікується збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки щонайменше на 15% у 2020 році.

На програму розвитку фермерства та кооперативів планується спрямувати 400 млн грн. Держава продовжуватиме частково компенсувати  витрати, пов’язані з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (10 млн грн.), та надаватиме фінансову підтримку сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (30 млн грн.) з метою збільшення кількості об’єктів місцевої переробки сільськогосподарської продукції та зростання рівня зайнятості сільського населення. Також буде здійснено доплату за напрямами, які не виплачені у 2019 році.

На підтримку галузі садівництва, виноградарства та хмелярства планується спрямувати 400 млн грн. Держава продовжуватиме частково компенсувати вартість закладення плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, будівництва холодильників та об’єктів із заморожування плодово-ягідної продукції, придбання ліній товарної обробки плодів, обладнання для висушування фруктів. Також передбачається компенсація вартості насаджень в межах до 90% та об’єктів зі зберігання та переробки – до 30%, обмеження розміру підтримки – до 50 млн грн одному суб’єкту з урахуванням пов’язаних осіб.

На сьогодні в Україні діють 38 уповноважених банків, через які реалізується програма державної підтримки сільгоспвиробників.