Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОЛЕКСІЙ МАТВІЄНКО: ОДНИМ З ОСНОВНИХ ЗАВДАНЬ ЛІСІВНИКІВ Є ВІДТВОРЕННЯ ЛІСІВ

Про заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів йшлося під час апаратної наради при голові райдержадміністрації, яку провів керівник апарату Володимир Гуць

За словами директора ДП «Охтирський агролісгосп» Олексія Матвієнка у сукупності з іншими природними ресурсами лісові ресурси являють собою складову частину продуктивних сил країни безпосередньо беруть участь в економічному розвитку, у забезпеченні соціальних потреб суспільства, виступають одночасно як засіб виробництва, предмет і продукт праці. 

Кінцевою метою такої діяльності є забезпечення збереження та використання лісових ресурсів протягом тривалого часу. Раціональному використанню та збереженню лісових ресурсів сприяють існуючі економічні методи впливу на процеси лісокористування. За спеціальне використання лісових ресурсів впроваджена плата за встановленими тарифами або у вигляді орендної плати чи доходу, одержаного від реалізації лісових ресурсів на конкурентних умовах. ДП «Охтирський агролісгосп» виплатив у державний бюджет за 2019 рік 79,4 тис.грн до місцевого бюджету 40,8 тис.грн; за перше півріччя 2020 року сплачено 59,2 тис.грн до держбюджету, до місцевого 42 тис.грн.

«Застосуванню сучасних методів протидії незаконним рубкам лісів та тіньового обігу деревини надається велике значення і увага , для цього потрібні системні підходи. Провідним заходом запровадженні таких підходів обрано створення в Україні системи електронного обліку деревини, завдяки цій системі держава має можливість багатоступеневого контролю. Завдяки чому значно зменшується тіньовий обіг деревини. В агролісгоспі впроваджено цю систему з 01.02.2020 року для цього було придбано весь необхідний комплект для маркування деревини»,-додав директор ДП «Охтирський агролісгосп».