Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ СЬОГОДНІ ЯК НІКОЛИ ПОТРЕБУЄ ПРОФЕСІЙНОГО ПРОЕКТНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ І ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНИХ ІНЖЕНЕРІВ

Про це у прямому ефірі одного з телеканалів заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій ЗУБКО

За його словами, нинішня кількість проектів, які реалізуються в регіонах є незадовільною, їх має бути значно більше. Для прикладу, зі 150 міст обласного значення, тільки 41 проводить модернізацію, хтось за трьома напрямками, подекуди за двома, а хтось і за одним. І рухатися вперед швидше заважає низька готовність місцевого самоврядування готувати необхідну проектну документацію.

 «Ще 5 років тому у розпорядженні місцевого бюджету була тільки каса з виплати зарплати. Щоб отримати кошти на все інше: на ремонт доріг, дитсадків, комунальних підприємств потрібно було очікувати рішення міністра. За ці 5 років люди звикли, що кошти залишаються на місцях, причому, немалі. Але професійного проектного менеджменту, висококваліфікованих інженерів, котрі можуть запроектувати нове чи  модернізувати стару радянську комунальну спадщину як не було, так і нема. У тому числі таких підприємств, які можуть ефективно зменшити своє споживання газу та електроенергію, як, наприклад, водоканал чи теплокомуненерго», – зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, наразі ведуться активні перемовини з урядом Канади та Литви щодо залучення їхніх проектних менеджерів до навчання інженерів та проектантів в регіонах України.

За матеріалами Мінрегіону: http://www.minregion.gov.ua/press/news/mistseve-samovryaduvannya-sogodni-yak-nikoli-potrebuye-profesiynogo-proektnogo-menedzhmentu-i-visokokvalifikovanih-inzheneriv-zubko/