Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНУ ЗАВІТАЛИ ПРЕДСТАВНИКИ 11 РЕГІОНАЛЬНИХ ПЛАТФОРМ ПРОГРАМИ «FIT FOR PARTNERSHIP WITH GERMANY»

Під час «круглого столу» під головуванням тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК та прес-конференції експерти програми ділилися своїм досвідом роботи із бізнесовими колами України та Сумщини

«Сумщина є однією з областей, які мають великий досвід плідної співпраці з програмою «Fit for Partnership with Germany» («Готові до співпраці з Німеччиною»), – повідомила Ірина Купрейчик. – Так, з 2001 по 2019 рік стажування в рамках програми в Німеччині здійснили 89 представників бізнесу нашої області. Вже у цьому році пройшли стажування 11 підприємців. 

За її словами, 15 жовтня проведений відбір претендентів на стажування в Німеччині і вже буде сформовано групи учасників стажування на 2020 рік.

«Ми маємо надію, що збережемо ці темпи співпраці з програмою і в подальшому інші наші підприємці будуть набувати досвід ведення бізнесу в Німеччині, шукати партнерів, нові ринки збуту тощо, – додав заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олексій ОКСАНТЮК. – Крім того, для Сумської області така співпраця – це зростання обсягів виробництва нашого бізнесу, збільшення кількості нових робочих місць та відрахування до місцевих бюджетів. Тому від цієї програми є велика користь, і ми й надалі будемо співпрацювати».

Керівник проектного офісу Програми «Fit for Partnership with Germany» в Україні Світлана СТЕПАЩЕНКО розповіла, що програма працює в Україні майже 20 років, за цей період нею скористалося більше 1,5 тис. підприємців.

«Протягом чотирьох тижнів підприємці занурюються в економіку Німеччини, бачать на практиці, як німці ведуть бізнес, вивчають їх бізнес-культуру і потім привозять цей досвід додому, – говорила вона – Ця програма покликана допомогти українському бізнесу проводити зовнішньоекономічну діяльність, розвивати підприємство, регіон і країну врешті-решт».

Представники регіональних платформ поділилися досвідом своєї роботи в регіонах і закликали малий і середній бізнес активніше брати участь у програмі «Fit for Partnership with Germany» («Готові до співпраці з Німеччиною»).