Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

Україна відзначає першу річницю приєднання до Партнерства Біарріц − першої міжнародної ініціативи, спрямованої на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

 

Україна відзначає першу річницю приєднання до Партнерства Біарріц − першої міжнародної ініціативи, спрямованої на забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, до якої Україна долучилася за ініціативою Першої Леді Олени Зеленської.


       Торік Україна взяла на себе зобов’язання в п’яти сферах: розвиток безбар’єрного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільного населення, навчання дітей принципів рівності, запобігання насильству, зменшення розриву в оплаті праці, а також забезпечення можливостей чоловіків піклуватися про дітей.

Поступове виконання плану заходів з реалізації зобов'язань Партнерства − реальний спосіб досягти давно задекларовані положення про розширення можливостей для кожного українця, незалежно від статі.

       «Рік тому ми почали формувати єдину візію щодо майбутніх завдань в межах Партнерства і консолідувати зусилля Першої Леді, Уряду, Парламенту та громадських організацій. Сьогодні ж уже бачимо прогрес щодо створення якісної нормативно-правової бази, яка відповідає міжнародним стандартам і кращим практикам, посилюються інституційні механізми. Важливо, аби робота всіх інституцій і надалі була зібрана в «єдиний пазл» і ми нарощували потенціал рівності, як одного з ключових факторів економічного та соціального розвитку», − прокоментувала Віцепрем'єрка Ольга Стефанішина.

 Що зроблено за рік?

      Уряд затвердив план заходів з реалізації зобов’язань в рамках «Партнерство Біарріц» − дорожню карту консолідації зусиль ключових інституцій.
     Прийнято 2 важливих закони. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною», який спрощує можливість чоловіків брати відпустку для догляду за дитиною; а також Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі», що дозволяє постраждалій особі отримати відшкодування збитків внаслідок насильства.

        У рамках Державної програми запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі вперше затверджено субвенцію в розмірі 274 млн гривень на створення 28 притулків, 39 денних центрів, 58 консультативних служб та придбання 40 автомобілів для мобільних бригад допомоги.
       Розроблено проєкт Національної стратегії щодо зменшення гендерного розриву в оплаті праці на період до 2023 року та план заходів з її реалізації.

       Розпочато роботу над створенням умов дистанційного навчання за дисциплінами STEM (наука, технології, інженерія та математика), проведенням кампанії щодо залучення дівчат до STEM-освіти, а також розробленням методології гендерного аудиту в навчальних закладах.

      Перші 200 учасниць вже отримують необхідні навички в сфері IT, в рамках спеціальних IT-курсів для жінок постраждалих від домашнього насильства, аби розширити можливості свого працевлаштування.

      Відкрито 8 Тато-Хабів − клубів усвідомленого батьківства, діяльність яких спрямована на покращення відносин «батьки-діти», навчання конструктивному вирішенню конфліктів та ін.

     Україна прагне й надалі розширювати сфери можливостей кожного громадянина: на майбутнє вже заплановано багато корисних ініціатив. Тримаємо діалог з нашими партнерами, аби матеріалізувати європейські цінності щодо рівних прав та можливостей в життя кожного українця.


#genderequality
UNWomenUkraine Фонд Народонаселення ООН в Україні - UNFPAUkraine UNICEFUkraine Урядова уповноважена з ґендерної політики