Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

#EUКРАЇНА #ЦЕЄВРОІНТЕГРАЦІЯ #ІНТЕГРУЄМОСЬ НАДЗВИЧАЙНО КОРИСНА І НЕОБХІДНА ДЛЯ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ, КОЛИ ВОНА ЯКІСНА. ШКІДЛИВА ТА НЕБЕЗПЕЧНА, ЯКЩО БЕЗ ДОТРИМАННЯ САНІТАРНИХ НОРМ, СТАНДАРТІВ ТА УМОВ ЗБЕРІГАННЯ

 

Продаж незаконно виловленої риби як замкнене коло: пропозиція підштовхує попит, попит створює пропозицію. Заради грошей браконьєри знищують водне біорозмаїття і часто ставлять під загрозу здоров’я споживачів.

Розірвати це коло можна за допомогою інструменту, який застосовували й інші європейські країни: зробити продаж незаконно добутої риби майже неможливим.

 На підставі статті 410 Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, Держрибагентство вже розробило законопроєкт “Про забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів”, який має удосконалити систему боротьби з незаконним рибальством та встановити цивілізовані правила реалізації риби. Ключовий момент законопроєкту — контрольоване походження рибної продукції в магазинах та на ринках. Це позбавить браконьєрів шансів збувати свій вилов, їхня діяльність втратить економічну доцільність і зникне.

Мине ще деякий час, поки цей законопроєкт буде остаточно погоджений на всіх інстанціях та ухвалений. Однак, вже сьогодні ви можете відмовитися від придбання риби сумнівної якості. Просто пам’ятайте, що риба, яку продають на стихійних ринках без відповідних документів, невідомого походження та невстановленої якості, здебільшого, є незаконно виловленою. Купуючи таку продукцію, ви підтримуєте браконьєрів і стимулюєте їх до нових правопорушень. До відтворення цього кола, де незаконний вилов риби і її обробка десь на подвір’ї чи в гаражі призводять до хвороб та отруєнь з одного боку, і до збіднення української природи – з іншого.

Дешева незаконно виловлена риба — це міф. Насправді браконьєри змушують українців платити тричі. Перший раз — за саму рибу. Другий раз — за знищення біорозмаїття. А третій — за лікування, коли “чорна” рибна продукція виявляється отруйною.

Не толерувати браконьєрство — нормально.

Вимагати поваги до своїх прав та здоров’я — нормально.

Споживати якісне — нормально.

Це – євроінтеграція!

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Уряду України за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна

https://association4u.in.ua/