Європейська інтеграція та євроатлантичне співробітництво
Європейська інтеграція та євроатлантичне співробітництво
Регіональне співробітництво між Україною та ЄС
Угода про асоціацію між Україною та ЄС
Роз’яснення переваг поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі з ЄС
Інвестиційне співробітництво між Україною та ЄС
Співпраця з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО)
Одним із пріоритетних напрямів безпекової політики України є розвиток конструктивного партнерства з Організацією Північноатлантичного договору (Північноатлантичний альянс, НАТО). В його основі лежить протидія сучасним безпековим викликам і загрозам, а також досягнення Україною провідних стандартів розвитку та обороноздатності.
Активний політичний діалог України з Північноатлантичним альянсом забезпечується шляхом двосторонніх контактів на всіх рівнях включно з міжпарламентським виміром. Провідну роль у поглибленні цього діалогу відіграє Комісія Україна – НАТО (далі – КУН), створена в 1997 році на виконання положень Хартії про особливе партнерство. З 2009 року, відповідно до Декларації про доповнення Хартії, під егідою КУН розробляються Річні національні програми співробітництва Україна – НАТО.
Ініціатива ЄС «Східне партнерство»
Ініціатива Європейського Союзу (далі – ЄС) «Східне партнерство» – це політика ЄС, що має на меті зміцнення партнерських відносин зі східними сусідами ЄС. 7 травня 2009 року під час саміту, що відбувся у м. Празі (Чеська Республіка), державами-членами ЄС та представниками Республіки Вірменія, Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Грузії, Республіки Молдова та України було прийнято рішення щодо започаткування ініціативи ЄС «Східне партнерство» з метою впровадження політичної асоціації та економічної інтеграції між ЄС та його східними партнерами. Ініціаторами політики були Польща і Швеція.
Основною метою Східного партнерства є створення необхідних умов для прискорення процесу політичного об'єднання й подальшої економічної інтеграції між ЄС і зацікавленими країнами-партнерами.
З цією метою в рамках Східного партнерства здійснюється надання підтримки політичним і соціально-економічним реформам у країнах-партнерах, що сприяє їхньому зближенню з ЄС.
Основними завданнями Східного партнерства є встановлення політичної спільноти, створення поглиблених зон вільної торгівлі, а також прагнення скасувати візовий режим.
Учасниками Ініціативи є 28 країн-членів ЄС, з одного боку, та східні країни-сусіди ЄС – Республіка Вірменія, Азербайджанська Республіка, Республіка Білорусь, Грузія, Республіка Молдова та Україна – з іншого.
Зазначене співробітництво здійснюється в межах чотирьох платформ:
· Платформа 1 «Демократія, належне врядування та стабільність»/“Democracy, Good Governance & Stability”;
· Платформа 2 «Економічна інтеграція та наближення до політики ЄС»/“Economic Integration & Convergence with EU Policies’;
·Платформа 3 «Енергетична безпека»/“Energy Security”;
·Платформа 4 «Міжлюдські контакти»/“People-to-People Contacts”.
У рамках тематичних платформ визначено цілі та завдання у відповідних сферах політики. Діяльність кожної тематичної платформи забезпечується шляхом проведення численних зустрічей експертів (так званих панелей) у різних галузях.