Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

НА СУМЩИНІ ПЕРЕБУВАЮТЬ ПРЕДСТАВНИКИ КОНТАКТНИХ ПОСОЛЬСТВ НАТО В УКРАЇНІ

Члени делегації НАТО, спілкуючись із керівництвом області та журналістами, зазначили, що Сумщина одна із кращих областей щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо завдань і ролі Північноатлантичного альянсу у світі

Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Джудіт ГОФ у розмові із головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ та першим заступником голови Вадимом АКПЄРОВИМ зазначила, що Україна на шляху до НАТО має надійних партнерів в особі таких країн як Великобританія і Канада.

«Відтоді, як ми стали контактним посольством НАТО в Україні, вирішили приїхати в першу чергу на Сумщину, тому що ваша область робить надзвичайно багато для популяризації, для підвищення поінформованості населення про роль і завдання НАТО», – повідомила Джудіт Гоф.

Радник з політичних питань Посольства Канади в Україні Руслан КАЦ додав: «Приємно, що Сумщина сьогодні розуміє, що НАТО – це не тільки військовий альянс, а й альянс, який пропагує певні цінності у сферах екології, енергетики, ядерної і радіаційної, кібернетичної та інформаційної безпеки тощо. Адже нам важливо про це пояснювати українцям, щоб вони розуміли і цей аспект НАТО. І сьогодні ми зустрічаємося із студентами, з якими говоритимемо про цінності та принципи альянсу».

За словами Миколи Клочка, на Сумщині активно проводиться кампанія щодо інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України. На сьогодні розроблено обласний тематичний план заходів, розробляються районні і міські плани, у рамках яких будуть реалізовані заходи, спрямовані на донесення до населення Сумщини інформації про невійськові ініціативи НАТО. Також на Сумщині функціонують інформаційні центри з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в обласній універсальній бібліотеці, інших публічних бібліотеках та бібліотеках вищих навчальних закладів. На їх базі відбуваються публічні заходи з питань державної політики у сфері євроатлантичної інтеграції України, тематичні виставки книжок та публіцистичних матеріалів.

 «Так, на базi Сумського державного університету активно працює Центр досліджень регіональної безпеки, створений за підтримки Цeнтpy iнформацiї та Документацiї НАТО в Україні, і Центр європейської та євроатлантичної інформації, – говорив Микола Клочко. – Минулого року Сумщина долучилась до участі в освітній кампанії на тему «Чому НАТО? Засади і принципи діяльності НАТО та його роль у підтримці міжнародної безпеки», провела форум громадських об’єднань на підтримку євроатлантичної інтеграції. Завдяки цим та багатьом іншим заходам жителі Сумщини знають, що таке НАТО, в чому роль цього альянсу для європейських держав і які пріоритети щодо вступу в НАТО України».

Спілкуючись із журналістами, заступник директора/радник з питань стратегічних комунікацій Центру інформації і документації НАТО в Україні пані Вікторія ЦІЄМІНІТЕ повідомила: «Знаковим є те, що напередодні відзначення 70-річчя від створення НАТО саме два контактні посольства НАТО – Великобританії та Канади – доносять до українців, і в тому числі й жителів Сумщини, один із найбільш сильних меседжів – це меседж, що саме трансатлантичний союз між Північною Америкою і Європою є одним із найсильніших і найуспішніших альянсів у сучасній історії. А також це меседж про нашу солідарність як один до одного, так і до України».