Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПІДПРИЄМЦІВ СУМЩИНИ ЗАПРОШУЮТЬ АКТИВНІШЕ ДОЛУЧАТИСЯ ДО ДЕРЖАВНОГО ПРОЄКТУ З ДОСТУПНОГО КРЕДИТУВАННЯ МАЛОГО БІЗНЕСУ «5-7-9%»

Представники державних банківських установ під час засідання обласної Ради підприємців ознайомили представників бізнесу Сумщині з перевагами Програми фінансової державної підтримки мікро- та малого підприємництва «Доступні кредити 5-7-9%»

Програма «5-7-9%» це тільки один з елементів, як збільшити сегмент малого та середнього бізнесу, допомогти людям відкрити свою невеличку справу. До реалізації програми в Сумській області долучились «Укргазбанк», «Ощадбанк», «ПриватБанк» та «Укрексімбанк».

За словами голови Ради підприємців при облдержадміністрації Бориса КОГАНА, проблема доступу до фінансових ресурсів є однією з найбільших, що доводиться вирішувати власникам мікро- та малого бізнесу Сумщини. Спрощення доступу до банківського кредитування дозволить підвищити конкурентоспроможність підприємців, створити нові робочі місця. 

Представники державних банківських установ, які були присутні на засідання Ради, вважають, що надання доступних фінансових ресурсів стимулюватиме підприємницьку активність на Сумщині та сприятиме розвитку інноваційних та ефективних підприємств. Це призведе до підвищення рентабельності та продуктивності праці.

Підприємці наразі мають багато питань щодо механізму отримання кредитів за програмою, тож представники банків надали детальні роз’яснення.

Учасники програми «5-7-9%» мають відповідати таким критеріям: бути офіційно зареєстрованою фізичною або юридичною особою-підприємцем; середня кількість працівників на момент подачі заявки не може перевищувати 50 осіб (з урахуванням пов’язаних підприємств); річний дохід від діяльності не повинен перевищувати 50 млн. грн; діяльність підприємства за останні чотири квартали має бути прибутковою; у випадку з новоствореними підприємствами потрібно мати реалістичний та обґрунтований бізнес-план роботи.

«Програма передбачає фінансування, до прикладу, на придбання нових засобів діяльності або їх модернізацію; будівництво, реконструкцію та ремонт приміщень, де проводиться господарська діяльність. Проте кошти не будуть видаватися на придбання об’єктів нерухомості чи транспортних засобів, крім тих, що використовуються у комерційних цілях», – зазначив один з керівників державної банківської установи.

Підтримка буде надаватися за двома напрямками. Перший – здешевлення кредитів шляхом компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7 та 9% річних за кредитами у національній валюті. Відсоток залежить від розміру та типу бізнесу: 5% річних – якщо виручка до 25 млн. грн і створюються мінімум 2 робочих місця; 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн. грн, який не створює нових робочих місць, але за кожного нового працівника ставка знизиться на 0,5%; 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

Другий – надання часткових гарантій за кредитами, наданими мікро- та малому бізнесу, якщо у них не вистачає застави.

Наразі йде напрацювання реальних фактичних кейсів, щоб сфокусуватися саме на тому профілі бізнесу, який гостро потребує кредитної підтримки.

Довідково. Державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» ініційована Президентом України та Кабінетом Міністрів України з метою широкої державної підтримки інвестиційних проєктів українських мікро- та малих підприємств, розвиток в Україні приватного підприємництва загалом та створення нових робочих місць.

Надання трьох можливих ставок – 5%, 7% або 9% – за кредитами залежатиме від розміру бізнесу та строку його діяльності. Додатково ставка кредитування знижуватиметься на 0,5% річних за кожного найманого працівника, але не менше ніж до 5% річних. Власний внесок позичальника становить 20-30% від вартості проєкту. За умовами Програми можна отримати до 1,5 млн грн кредиту строком до 5 років, кредитне фінансування має бути спрямоване підприємцями-учасниками виключно на купівлю або модернізацію основних засобів, а також на ремонт або реконструкцію виробничих приміщень.