Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ІРИНА КУПРЕЙЧИК ІНІЦІЮЄ СКЛИКАННЯ ПОЗАЧЕРГОВОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ ДЛЯ ПРИШВИДШЕННЯ КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ ОНКОДИСПАНСЕРУ

Під час інспектування Сумського обласного онкологічного диспансеру тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації звернулася до депутатів обласної ради з пропозицією переглянути попереднє рішення сесії щодо доручення розроблення проектно-кошторисної документації управлінню майном обласної ради

«Майже місяць тому обласна рада прийняла рішення про початок підготовчих робіт із капітального ремонту онкодиспансеру і доручила цю роботу управлінню майном Сумської обласної ради. 

Пройшов місяць. Але за цей час не було зроблено нічого, – зазначила Ірина Купрейчик. – За цей місяць  в області померло майже 150 осіб, і опосередкована провина в тому, що вони не отримали медичну допомогу в повному обсязі, лежить на нас із вами».

Посадовець повідомила, що півтора місяці тому вона відвідала Чернігів, де створений за невеликий термін – всього за 9 місяців, сучасний онкоцентр. Управління капітального будівництва облдержадміністрації має можливість дуже швидко, протягом одного місяця, виготовити проектно-кошторисну документацію. І вже у вересні цей проект можна було б подати на фінансування за кошти держбюджету. Але депутати обласної ради вирішили інакше.

Також на сьогодні залишаються невиконаними попередні рішення обласної ради щодо надання онкологічної допомоги в області, зокрема так і не розпочалося будівництво хірургічного корпусу онкодиспансеру, не заплановано придбання лінійного прискорювача тощо.

У зв’язку з тим, що ситуація з лікуванням онкохворих в області є критичною і ставить під загрозу життя людей, виконуюча обов’язки голови Сумської  обласної державної адміністрації скористалася своїм правом на ініціювання скликання позачергової сесії Сумської обласної ради найближчим часом для вирішення питання щодо перегляду цього рішення обласної ради.

«Помилка, яку ми з вами допустили, має бути виправлена якнайшвидше. Я звертаюся до керівництва Сумської обласної ради  з пропозицією припинити грати в політичні ігри, не йти у  цей  час у відпустки, на лікарняні, а найближчим часом скликати та провести позачергову сесію Сумської обласної ради, – наголосила Ірина Купрейчик. – Наш святий обов’язок зробити все можливе, щоб допомогти людям, які потрапили у таку страшну біду».