Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ДМИТРО ЖИВИЦЬКИЙ: НАША ГОЛОВНА МЕТА СЬОГОДНІ – ЦЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВЧАСНОГО ПОЧАТКУ ТА СТАЛОГО ПРОХОДЖЕННЯ ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ 2019-2020 РОКІВ

На цьому керівник апарату облдержадміністрації наголосив під час засідання оперативного штабу з перевірки готовності Сумської області до роботи в опалювальному періоді 2019-2020 років

На сьогодні особливо гостро стоїть питання щодо забезпечення централізованого теплопостачання житлового фонду та об’єктів соціально важливої сфери у містах Суми та Шостка.

Так, наприклад, у м. Шостка після завершення опалювального сезону споживачам теплової енергії не надається послуга з централізованого гарячого водопостачання протягом міжопалювального періоду, починаючи з 2008 року.

Разом з тим, існує проблемне питання щодо наявності в основного теплопостачального підприємства ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт» заборгованості за використаний природний газ перед НАК «Нафтогаз України» у сумі понад 137 млн гривень, що ставить під реальну загрозу своєчасний початок та стале проходження опалювального сезону 2019-2020 років у м. Шостка.

Сумська обласна державна адміністрація своєчасно звернулась до Кабінету Міністрів України, Мінрегіону, Міненерговугілля щодо вирішення питання про сплату заборгованості за отриману електричну енергію в сумі понад 54,5 млн грн з боку ДП «Енергоринок» перед ТОВ «Шосткинське підприємство «Харківенергоремонт», що у свою чергу надало б можливість цьому підприємству зменшити заборгованість за природний газ перед НАК «Нафтогаз України». На сьогодні вирішення цього важливого питання стоїть на контролі Уряду.

Ситуацію з відсутністю у м. Шостка з 2008 року централізованого гарячого водопостачання директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Сергій ЛУГОВИЙ пояснив так: «Ця ситуація є наслідком відсутності у місті ефективної і економічно обґрунтованої Схеми теплопостачання, яка б передбачала вжиття запланованих дієвих заходів щодо забезпечення житлового фонду та об’єктів соціально важливої сфери якісними послугами з централізованого гарячого водопостачання не тільки протягом опалювального сезону, а і влітку. Поряд з цим, органам місцевого самоврядування можливо за доцільне розглянути питання фінансування робіт щодо почергового встановлення модульних котелень у районах міста».

Під час засідання оперативного штабу були обговорені також питання щодо забезпечення житлового фонду та об’єктів соціально важливої сфери якісними послугами з централізованого теплопостачання у Північній частині міста Суми.

АТ «Сумське НВО», що визначене за рішенням виконавчого комітету Сумської міської ради надавачем послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання, з 22 квітня цього року припинило надання споживачам послуги з гарячого водопостачання. Основна причина відсутності гарячої води – заборгованість підприємства перед НАК «Нафтогаз України» за використаний природний газ у сумі понад 174 млн грн.

Наявність цієї заборгованості також негативно впливає і на розгляд питання про отримання в НАК «Нафтогаз України» наступних номінацій на споживання природного газу в опалювальному сезоні 2019-2020 років.

На сьогодні з метою вирішення зазначеної проблеми керівництво АТ «Сумське НВО» за сприянням та за участю представників Сумської міської ради веде перемовини з НАК «Нафтогаз України» щодо реструктуризації заборгованості за використаний природний газ.

За словами Дмитра Живицького у місті Суми існує аналогічна проблема, як і по місту Шостка, щодо перспектив розвитку системи централізованого теплопостачання. Вже понад два роки є незатвердженою Схема теплопостачання міста Суми відповідно до законодавства. Саме за своїм прямим призначенням Схема має передбачати заходи із надійного забезпечення житлового фонду та об’єктів соціально важливої сфери якісними послугами з централізованого опалення та гарячого водопостачання у необхідній кількості, а також ураховувати можливість попередження виникнення негативних та аварійних ситуацій та диверсифікації системи централізованого теплопостачання обласного центру в цілому.

«Сумська обласна державна адміністрація, будучи занепокоєною ситуацією з централізованим теплопостачанням у місті Суми, постійно вживає у межах повноважень дії та надає сприяння з питання завершення розробки та погодження Схеми теплопостачання», – додав у своєму виступі Сергій ЛУГОВИЙ.

За інформацією заступника Сумського міського голови Олександра ЖУРБИ, на сьогодні розробник Схеми (Сумський державний університет) передав до Департаменту інфраструктури міста Сумської міської ради комплект документації. Також він зазначив, що у період до 1 вересня цього року буде завершено остаточний розгляд та погодження Схеми для подальшого її затвердження виконавчим комітетом Сумської міської ради і у Мінрегіоні.

Керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький наголосив, що на сьогодні вже є принциповим направити Схему до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України до 1 вересня для подальшого затвердження.

До речі, за інформацією органів місцевого самоврядування, яка була надана на засіданні обласного оперативного штабу, що у  місті Шостка, що у місті Суми технічна підготовка внутрішньобудинкових систем житлового фонду і об’єктів соціально важливої сфери до опалювального сезону 2019-2020 років у цілому триває відповідно до вимог нормативно-технічної документації та Правил.