Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОЛЕКСІЙ ЧЕРНИШОВ: МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ МАЄ ЗАКРІПИТИ ТА ЗМІЦНИТИ НАШУ СПІВПРАЦЮ З ПРООН

Міністерство розвитку громад та територій України та Програма розвитку ООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво щодо посилення спроможності органів місцевого самоврядування у зборі інформації про пошкодження та оцінці руйнувань, завданих збройною агресією рф.

На першому етапі буде проведено аналіз руйнувань та опрацювання даних у Сумській, Житомирській, Чернігівській, Київській, Харківській областях.

За даними звіту RDNA «Швидка оцінка завданої шкоди та потреб на відновлення / Rapid Damage and Needs Assessment», Україні необхідно $349 млрд для відбудови та відновлення.

Згідно з Меморандумом, ПРООН погоджується проводити оцінку пошкоджень будівель, об’єктів інфраструктури та картографування, а також підтримувати розробку комплексної геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу регіонального відновлення та розвитку. Це посилить спроможність Уряду картографувати оцінку пошкоджень будівель, водночас частково за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень з безпілотників, інтегрованих із державними даними. Також система візуалізуватиме етапи відбудови громад України, допомагатиме визначати пріоритети  відновлення та здійснювати моніторинг регіонального розвитку. 

«Меморандум про взаєморозуміння має закріпити та зміцнити нашу співпрацю з ПРООН. Наше завдання – швидка і якісна відбудова та впровадження ефективної регіональної політики. Для цього необхідний комплексний моніторинг показників регіонального розвитку. Геоінформаційна система має стати платформою для моніторингу розвитку громад і джерелом взаємодії органів влади та місцевого самоврядування», – зазначив Олексій Чернишов.

ПРООН надаватиме підтримку у зборі даних з оцінки збитків за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень зйомок дронів, а також тісно співпрацюватиме з кожною обласною державною адміністрацією та територіальними громадами. Це допоможе створити ефективні плани реагування та відновлення, максимізуючи користь від обмежених ресурсів.

Нагадаємо, раніше Олексій Чернишов зазначив, що за допомогою такого інформаційного ресурсу як ГІС, буде створена база даних, яка допоможе здійснювати кроки з ліквідації наслідків війни та відбудувати Україну. Зокрема, щодо визначення обсягу фінансових ресурсів, необхідних для відновлення об’єктів інфраструктури в розрізі регіонів, районів, територіальних громад та населених пунктів, які постраждали від збройної агресії рф. 

За матеріалами: https://www.minregion.gov.ua/press/news/oleksij-chernyshov-memorandum-pro-vzayemorozuminnya-maye-zakripyty-ta-zmicznyty-nashu-spivpraczyu-z-proon/