Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ПРЕМ’ЄР-МІНІСТР: УКРАЇНА ЦІЛЕСПРЯМОВАНО ЙТИМЕ ДО МЕТИ – ПОКАРАННЯ ВОЄННИХ ЗЛОЧИНЦІВ, ЯКІ Б ВИСОКІ ПОСАДИ ВОНИ НЕ ЗАЙМАЛИ

Україна запропонувала комплексну систему відповідальності за порушення міжнародного права й злочину агресії росії проти України – це Спеціальний міжнародний трибунал, який матиме мандат на доведення вини у скоєнні злочину російської агресії

Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис ШМИГАЛЬ під час відкриття в Нью-Йорку виставки «Російські воєнні злочини». У заході також взяли участь Президент Латвії Егілс Левітс та керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в онлайн-форматі.

«Приблизно 40 тисяч воєнних злочинів з боку рф – таким є попередній і далеко не повний результат підрахунків. На деокупованій Харківщині ми вже фіксуємо масові поховання українських громадян, вбитих росіянами. Сотні закатованих цивільних зі слідами тортур та зв’язаними руками», – сказав Денис Шмигаль і зауважив, що виставка покликана донести світові цю жахливу правду.

Знаючи правду про цинічні вбивства, зґвалтування, мародерства, катування з боку росіян, на думку Глави Уряду, не можна ставитися до керівництва росії як до партнерів чи сторони діалогу: «Його слід розглядати як колективного злочинця».

Прем’єр-міністр підкреслив, що ці злочини – не самодіяльність окремих військових підрозділів чи окремих командирів, а цілеспрямований геноцид українського народу. Саме тому цивілізований світ повинен притягнути до відповідальності не лише виконавців, але й тих, хто наказує, розробляє плани й санкціонує ці дії.

«Спеціальний трибунал стане дієвим доповненням роботи Міжнародного кримінального суду. Саме в його компетенції розслідувати злочини геноциду, злочини проти людяності та воєнні злочини. Найбільша в історії МКС команда слідчих та судових експертів уже побувала в Україні, планується відкриття представництва суду в нашій державі», – зазначив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду наголосив, що Україна буде цілеспрямовано йти до мети – покарання воєнних злочинців, які б високі посади вони не займали: «Розраховуємо на широку міжнародну підтримку. Адже непокарані злочини мають здатність повторюватися знову. Світ не може цього допустити, якщо прагне йти шляхом розвитку та прогресу».

За матеріалами: https://www.kmu.gov.ua/news/premier-ministr-ukraina-tsilespriamovano-ityme-do-mety-pokarannia-voiennykh-zlochyntsiv-iaki-b-vysoki-posady-vony-ne-zaimaly