Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

СТВОРЕННЯ ДОРОЖНЬОГО ФОНДУ ДАЄ СВОЇ РЕЗУЛЬТАТИ

Про це йшлося на спільній нараді, яку провела перший заступник голови райдержадміністрації Наталія Окрайченко

На нараді були присутні керівники ДП «Дороги Сумщини», голови селищної, сільських рад району керівники управлінь, відділів райдержадміністрації.

Перший заступник директора ДП «Дороги Сумщини» Андрій Ткаченко під час наради доповів присутнім про мету створення їх підприємства, про основні завдання його діяльності та закликав присутніх до спільної роботи  у забезпеченні проїзних автошляхів.

Внаслідок хронічного недофінансування дорожньої галузі в Україні 95 % автодоріг перебувають у неналежному транспортно-експлуатаційному стані, а 40 % із них потребують повного відновлення. Дорожній фонд повинен дати можливість прогнозувати фінансові надходження на рік, два або навіть п'ять років наперед. Підрядник повинен мати впевненість, що з ним розрахуються вчасно і в повному обсязі. А дорожники зможуть планувати ремонти в стратегічному аспекті на 5–10 років замість посезонного латання ям. Саме голови обласних, районних та селищних рад вирішуватимуть, які дороги, хто і як ремонтуватиме. Фінансування буде виділятися з Дорожнього фонду.

Представник дорожнього фонду в Охтирському районі Андрій Алєксєєв звернувся з проханням до присутніх голів ОТГ та сільських рад заключати договори з фермерськими, сільгосппідприємствами району  щодо допомоги дорожнім службам у розчищенні автодоріг від снігових заметів з використанням власної техніки, та запевнив, що фінансування на місцеві дороги збільшилося в рази. Статті використання коштів дорожнього фонду захищені та використовуються тільки на фінансування будівництва, реконструкції, ремонту й утримання автомобільних доріг.

Також він зазначив, що пріоритет у проведенні ремонту доріг буде надаватися за умови співфінансування. У співфінансуванні можуть брати участь аграрні фірми, ФОПи, благодійники.