Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЧОМУ СУМСЬКА ОБЛАСТЬ НЕ ЛЬВІВСЬКА?

Голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО в ефірі телеканалу АТV розповів, чому Сумщина має інші показники економічного розвитку і не настільки приваблива для іноземних інвесторів, як Львівщина

Очільник області відповів тим, хто розказує, що Сумська область має не такі соціально-економічні показники, як, припустимо, Львівська, не така приваблива для інвесторів, як західні регіони України. Тому що Львівщина, і це головне, не має кордону з країною-агресором довжиною 562 кілометри. Але попри це наша область розвивається.

«І я говорю не лише про успішні підприємства з іноземними інвестиціями – АТ «Технологія» та «Гуала Пак», а й про новий цех на «Керамейї», на «Кусум-фармі» на 70 робочих місць. Заплановане будівництво елеваторів, – розповів голова облдержадміністрації. – І це, насправді не мало».

Очільник області зазначив під час телеефіру, що швидкі зміни бувають лише в казках, хоча на жаль, деякі телеканали солодкими голосами переконують у протилежному. Він згадав слова Вінстона Черчилля, який говорив у свій час співвітчизникам: «Я нічого вам не буду обіцяти, крім крові, поту, сліз і тяжкої праці».

Говорячи про вибори Президента і вибір майбутнього шляху для України, Микола Клочко підкреслив: «Хто обіцяє легкі зміни, той, на мій погляд, або лукавить, або не орієнтується в ситуації. Ми розуміємо, що дуже легко її змінити, лише продавши інтереси країни. Можна отримати дешевий газ, дешеву ковбасу, але втратити незалежність. Як сказав Степан Бандера, «коли людина між хлібом і свободою обирає хліб, з часом він втрачає все, в тому числі і хліб. Якщо народ обирає свободу, він матиме хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний».

Характеризуючи те, що вже зроблено на Сумщині за останні роки, Микола Клочко сказав: «На жаль, сьогодні люди часто хочуть глобальних змін і не бачать реальних речей, які насправді робляться в області. Дуже простий приклад, це будівля Сумського обласного академічного театру ім. М.С. Щепкіна. Фасад був зроблений і зал для глядачів. Але це менше, ніж третина приміщень, що є в театрі. А ми зробили гримерки, малу залу, за нашої ініціативи театр один із перших в Україні отримав ліфт для людей з обмеженими фізичними можливостями. От і в місті Суми спочатку необхідно було відремонтувати мережі, а потім уже плитку класти. Але більш ефектно, для людського ока, показати саме плитку».

Нагадаємо, на останньому засіданні Ради регіонального розвитку обласна влада досить чітко окреслила плани на наступні три роки практично по кожному селищу, місту, кожній громаді. Вони є цілком реальними. Є мапа, яку презентували, із нанесеними конкретними проектами, що реалізовуватимуться на території нашої області. І це ті зміни, які люди реально бачать.

З повною версією програми «Відверта розмова» за участю голови облдержадміністрації Миколи Клочка дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=bIYAFyCuDjg