Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

МОЗ ЗАПЕВНЯЄ, ЩО ДЕФІЦИТУ ВАКЦИН ПРОТИ КОРУ В УКРАЇНІ НЕМАЄ І ЗАКЛИКАЄ ОБЛАСНІ ДЕПАРТАМЕНТИ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ПОСИЛИТИ ЗАХОДИ ЩОДО ПРОТИДІЇ ПОШИРЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ

Міністерство охорони здоров’я України закликає всі області запозичити успішний досвід проведення спецоперації протидії кору НА Львівщині та зупинити зростання рівня захворюваності. Про це йшлося на зустрічі керівництва Міністерства та Центру громадського здоров’я з представниками обласних департаментів охорони здоров’я

«Спецоперація у Львівській області, проведена на початку року, дала результат – вакцинували майже 27 тисяч дітей і регіон стрімко втратив лідерство по захворюваності на кір.

Ми закликаємо інші регіони розпочати активні дії, аби зупинити спалах кору. Міністерство готове надати всю підтримку, але найголовніше вже зроблено – нині немає дефіциту вакцин проти кору в Україні. Усі регіони забезпечені якісними, ефективними вакцинами КПК», – зазначила заступник Міністра охорони здоров’я України Ольга СТЕФАНИШИНА.

Наразі західні області мають найбільшу кількість захворілих на кір як у минулому році, так і в 2019 році. Причина – велика кількість дітей, які свого часу пропустили щеплення.

«Для нас дуже важливою є співпраця медиків та освітян, адже можливість вакцинувати дітей безпосередньо в школах значно сприяє якісній верифікації даних, комунікації з батьками та самому процесу імунізації дітей», – сказав генеральний директор ЦГЗ МОЗ України Володимир КУРПІТА.

Нагадаємо, з 28 грудня 2018 р. до 4 квітня 2019 р. на кір захворіло 37 328 людей – 17 016 дорослих і 20 312 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей. На Сумщині минулого тижня захворіла 31 особа, з них 25 дорослих і 6 дітей. Госпіталізовано з них 28 осіб, троє лікуються амбулаторно. Тоді як з початку року у Сумській області захворіла 171 особа.

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику – військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 4 квітня в Україні було 1 094 415 доз.

За матеріалами Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/ua/news/moz-zaklikaye-oblasni-departamenti-ohoroni-zdorovya-posiliti-zahodi-protidiyi-koru