Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ЗА РІК ДІЇ БЕЗВІЗУ ПОНАД ПІВМІЛЬЙОНА УКРАЇНЦІВ ПЕРЕТНУЛИ КОРДОН КРАЇН ЄВРОСОЮЗУ, НЕ ОТРИМУЮЧИ ВІЗ – ПРЕЗИДЕНТ

Президент Петро ПОРОШЕНКО підкреслив, що перша річниця скасування візового режиму з країнами Європейського Союзу для українських громадян – особливий день. Глава держави зазначив, що ця подія відбулася «в умовах, коли велика кількість людей не вірила, що це взагалі можливо»

«За цей рік що відбулося? 20 мільйонів українців перетнули кордон. Рахується не кількість українців, а кількість перетину кордону, бо деякі могли перетнути кордон декілька разів. 

Але 555 тисяч українців перетнули кордон, не отримуючи віз. Отримали біометричні паспорти, прийшли і як поважні громадяни поважної країни поїхали до Європи. Я дуже щасливий цьому», – наголосив Глава держави.

Він особливо підкреслив: «1 вересня вступила в силу ратифікована Угода про асоціацію, складовою частиною якої є поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі. Що таке безвіз, Угода про асоціацію і зона вільної торгівлі? Це остаточне прощавай Радянському союзу. І я думаю, що тому такою болісною була реакція на мій виступ, який відбувся рівно рік тому на європейській площі. Місце виступу також було символічним», – сказав Петро Порошенко.

Та попри ці досягнення перед країною ще чимало викликів, тому Україна має бути готовою до їх подолання, зазначив Глава держави. «Нам треба бути готовими до дуже ретельної, дуже важкої боротьби. Для того, щоб ми захищали спільно, разом з вами, європейське майбутнє України. І ми його захистимо. Бо правда з нами. Бо нас більше. Бо ми маємо абсолютно переконливі аргументи», – сказав він.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України: http://www.president.gov.ua/news/za-rik-diyi-bezvizu-ponad-pivmiljona-ukrayinciv-peretnuli-ko-48114