Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

ОРГАНІЗАЦІЯ З ПИТАНЬ ДОСЛІДЖЕНЬ І ТЕХНОЛОГІЙ (RTO) ВІДПОВІДАЄ ЗА КООРДИНАЦІЮ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НАТО

Організація НАТО з питань досліджень і технологій (RTO) інтеграцію керівництва та координацію науково-технічної діяльності НАТО, проведення та сприяння спільним дослідженням і обміну технічною інформацією на міжнародному рівні, розробку довгострокової стратегії НАТО, надання рекомендацій з питань науково-технічної діяльності

RTO продовжує розвивати співпрацю науково-технічних розробок, яка була розпочата дорадчою групою з аерокосмічної науково-технічної діяльності (AGARD) та оборонною дослідницькою групою (DRG), які злилися і створили нову організацію.

Завданням RTO є проведення спільних досліджень та сприяння обміну інформацією, забезпечення розвитку та ефективного використання національних науково-технічних розробок для задоволення потреб Альянсу, утримання передових позицій в технології та надання порад НАТО і органам країн-членів, що приймають рішення. Їй надає підтримку широка мережа національних експертів, а свою діяльність вона координує з іншими органами НАТО, які займаються питаннями науково-технічної діяльності.
RTOпідпорядкована як Військовому комітету, так і Конференції національних директорів з озброєнь. До неї входять Рада з питань досліджень і технологій (RTВ) та Агентство з питань досліджень і технологій (RTA) із штаб-квартирою в Парижі, Франція. Весь спектр питань науково-технічної діяльності охоплюють шість комісій з таких проблем:

  • досліджень, аналізу та моделювання (SAS);
  • систем, концепцій та інтеграції (SCI);
  • сенсорної та електронної техніки (SET);
  • інформаційних систем (IST);
  • прикладної технології транспортних засобів (AVT);
  • людського фактора і медицини (HFM).

Кожна комісія складається з національних представників, серед яких - висококваліфіковані науковці. Комісії підтримують зв'язки з військовими користувачами та іншими органами НАТО. Науково-технічна робота RTO здійснюється технічними групами, які створюються на певний період для виконання конкретних завдань. Технічні групи організують семінари, симпозіуми, польові випробування, лекції та навчальні курси і забезпечують існування мережі експертів. Вони також відіграють важливу роль у довгостроковому плануванні.
Для полегшення контактів з військовими користувачами та іншими елементами НАТО частина персоналу RTA розташована у відділі технологічних досліджень та координації в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Цей штат забезпечує зв'язок з Міжнародним військовим штабом та Департаментом інвестицій в оборону Міжнародного секретаріату НАТО.

Координація зусиль, спрямованих на співробітництво з партнерами, також здійснюється з Брюсселя. Для координації дослідницької та технологічної діяльності з іншими елементами структури НАТО представники RTO беруть участь у відповідних комісіях та у засіданнях керівних органів.

Координація науково-технологічної діяльності з країнами-членами здійснюється через національних координаторів, які також допомагають в організації таких заходів, як симпозіуми, засідання комісії, цикли лекцій та консультативні візити.

У рамках програми “Партнерство заради миру” вдосконалюються контакти з країнами-партнерами НАТО, які були розпочаті за колишньою розширеною програмою AGARD, при цьому в центрі уваги знаходяться країни, які можуть у найближчому майбутньому стати членами Альянсу.