Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПЕРШІ ВИБОРИ У ГРУНСЬКІЙ СІЛЬСЬКІЙ ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ

18 грудня 2016 року відбудуться перші вибори Грунського сільського голови, депутатів Грунської сільської ради об’єднаної територіальної громади       

Відповідно до Закону України “Про місцеві вибори”, Постанови Центральної виборчої комісії “Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів” Місцеві вибори є вільними та відбуваються на основі гарантованого Конституцією України та вищезазначеного Закону загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

На місцевих виборах право голосу мають громадяни України, які досягли на день проведення місцевих виборів вісімнадцяти років, належать до відповідної територіальної громади та проживають в межах відповідного виборчого округу. Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання. Виборець, який на день виборів перебуває за межами населеного пункту, в якому він проживає, участі у місцевих виборах не бере.  

Військовослужбовці строкової служби, громадяни України, які проживають за кордоном, а також особи, визнані судом недієздатними, та громадяни України, які за вироком суду перебувають у місцях позбавлення волі, вважаються такими, що не належать до жодної територіальної громади та не мають права голосу на місцевих виборах.

З 5 по 12 грудня 2016 року здійснюватиметься уточнення попередніх списків виборців. До 7 грудня  кожен виборець отримає іменне запрошення для участі в місцевих виборах, яким повідомляється про включення його до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, назви всіх місцевих виборів, у яких йому пропонується голосувати, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, стосовно яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно, одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування.

Кожний виборець може звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою про уточнення попереднього списку виборців, у тому числі про включення або виключення зі списку себе особисто або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відмітки про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися. Також перевірити свої персональні дані можливо скориставшись сервісом “Особистий кабінет виборця” на сайті www.drv.ua за умови доступу до глобальної мережі Інтернет.

Голосування відбудеться 18 грудня 2016 року з 8.00 до 20.00. Кожен виборець, за наявності документу, який засвідчує особу, підтверджує місце реєстрації та громадянство (паспорт, або тимчасове посвідчення громадянина України), отримає два види бюлетенів для голосування в різних видах місцевих виборів (депутатів Грунської сільської ради об’єднаної територіальної громади,  та Грунського сільського голови). Виборчий бюлетень заповнюється лише в кабінці для таємного голосування і особисто виборцем, крім випадків, коли виборець має фізичні вади і не може самостійно заповнити бюлетень. В таких випадках дозволяється з відома голови або члена виборчої комісії скористатися допомогою іншої особи, крім кандидата, уповноваженої особи, офіційного спостерігача, члена комісії.

З метою підготовки повних та достовірних списків виборців на перші вибори у Грунській сільській об’єднаній територіальній громаді 18 грудня 2016 року, запрошуємо всіх виборців, які зареєстровані на території Грунської об’єднаної громади, перевірити відомості про себе в Державному реєстрі виборців у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату Охтирської районної державної адміністрації за адресою: Сумська обл., м.Охтирка, вул.Київська, 1, контактний телефон 6-33-17. При зверненні необхідно мати при собі паспорт громадянина України.