Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

Веб-сторінки ліквідованих РДА

БЕЗПЕКА ПАСАЖИРІВ МАЄ БУТИ ПРІОРИТЕТОМ ДЛЯ ПЕРЕВІЗНИКІВ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

На цьому наголосили заступники голови облдержадміністрації Вячеслав ПЕЧЕНЕНКО та Олег КЛИМЕНЧУКОВ під час зустрічі з перевізниками, які здійснюють перевезення пасажирів по Сумській області, та представниками управління патрульної поліції

Як повідомив начальник управління патрульної поліції Олексій КАЛЮЖНИЙ, останнім часом гостро постає питання переобладнання транспортних засобів з одного виду палива на інший без отримання документу про погодження переобладнання транспортного засобу та перереєстрації переобладнаного транспортного засобу в Територіальному сервісному центрі УМВС.

 Це переобладнання проводиться «кустарним способом», а не суб’єктом господарювання, який має свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на відповідний вид переобладнання. Такі дії є особливо небезпечними (вибухонебезпечними) як для водія так і для пасажирів та інших учасників дорожнього руху.

Начальник відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції в м. Суми Ігор БІЛОВОЛ додав, що відповідальність за керування транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, та переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, передбачена частиною 2 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це порушення у сфері безпеки дорожнього руху тягне за собою накладення штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн.).

Повторне протягом року вчинення даного порушення тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців або адміністративний арешт на строк від пʼяти до десяти діб.

У разі травмування осіб чи отримання матеріальної шкоди в результаті витоку/вибуху газу вже настає кримінальна відповідальність.

За випуск на лінію транспортних засобів, переобладнаних без відповідного погодження, несуть відповідальність посадові особи, відповідальні за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадянин – субʼєкт господарської діяльності, згідно статті 128 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадян – суб'єктів господарської діяльності в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).

Перевізники під час наради повідомили, що у зв’язку зі значним підвищенням ціни на стиснений газ (метан) змушені шукати альтернативне паливо – скраплений газ (пропан-бутанова суміш). Але отримання документу про погодження переобладнання транспортного засобу та перереєстрація переобладнаного транспортного засобу коштує досить дорого. Вони звернулися до обласної влади з проханням допомогти їм вирішити цю проблему.

Заступники голови Сумської облдержадміністрації Вячеслав Печененко та Олег Клименчуков наголосили, що безпека пасажирів має бути пріоритетом для перевізників Сумської області.

«Про жодне «кустарне» переобладнання маршрутних транспортних засобів не може бути й мови. Адже ціна хоч найменшої помилки при такому переобладнані – життя і здоров’я жителів області», – наголосив Вячеслав Печененко.

Олег Клименчуков доручив фахівцям Департаменту розвитку інфраструктури разом із перевізниками підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася в галузі пасажирських перевезень.

«Підготуйте звернення й облдержадміністрація зробить все можливе, щоб це проблемне питання було доведене до Уряду», – підкреслив заступник голови облдержадміністрації.