Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

МІНОСВІТИ ЗРОБИТЬ ЗНО З МАТЕМАТИКИ ОБОВ'ЯЗКОВИМ ДЛЯ ВСІХ ВИПУСКНИКІВ

Через два роки всіх школярів перевірятимуть на знання математики: тестування з цього предмету стане обов’язковим. Про це повідомило Міністерство освіти та науки України

Причина цього рішення – погані результати цьогорічного ЗНО та невтішна динаміка останніх років.

СУМЩИНА СЕРЕД ЛІДЕРІВ З ПІДГОТОВКИ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ДО НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Про це говорили під час Всеукраїнської серпневої конференції педагогічних працівників «Нова українська школа: старт реформи, участь громад». У конференції бере участь делегація від Сумщини на чолі з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ

Президент України Петро ПОРОШЕНКО на конференції зауважив, що освіта має стати таким пріоритетом в політиці місцевих органів влади, місцевого самоврядування, як це зараз є пріоритетом в роботі Уряду. 

ОЧІЛЬНИК ОБЛАСТІ НАГОЛОСИВ, ЩО ПІДГОТОВКА ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ – ПРЯМА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ ВЛАДИ НА МІСЦЯХ

Готовність навчальних закладів Сумщини до опалювального сезону обговорено на апаратній нараді на чолі з головою облдержадміністрації Миколою КЛОЧКОМ

За словами директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторії ГРОБОВОЇ, підготовка навчальних закладів до опалювального сезону триває.

СУМСЬКА ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЯ ПРОСИТЬ ПРОДАВЦІВ ПОБУТОВОЇ ТЕХНІКИ МАКСИМАЛЬНО ЗАДОВОЛЬНИТИ ПОПИТ НАСЕЛЕННЯ НА ЦИФРОВІ ПРИЙМАЧІ

Тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЕРОВ зустрівся з представниками найбільших торговельних мереж побутової техніки, що працюють у Сумах, з питань прогнозованого зростання попиту населення на цифрові приймачі

Моніторинг асортименту цифрових приймачів у торговельних мережах області підтвердив, що ця техніка наразі продається як гарячі пиріжки, магазини не встигають за попитом. Представник одного з найбільших магазинів побутової техніки розповів, що ще два тижні тому у наявності було 250 приладів і вже всі розпродані.

НАРАЗІ БІЛЬШЕ 130 ТИСЯЧ ДОМОГОСПОДАРСТВ СУМЩИНИ ОТРИМУЮТЬ СУБСИДІЮ

Про це повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила МУСІЯКА під час засідання колегії Департаменту

«Згідно з новою редакцією Положення про порядок призначення житлових субсидій, визначені категорії отримувачів мали бути повідомлені про необхідність подання нових документів до органів соціального захисту для отримання субсидії. Наразі кількість осіб, яких повідомлено про необхідність повторного звернення складає 124 тисячі», – зазначила Людмила Мусіяка.

ДО 27-Ї РІЧНИЦІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ АРХІВІСТИ ПІДГОТУВАЛИ ДОКУМЕНТАЛЬНУ ВИСТАВКУ

Жителів Сумщини запрошують доторкнутися до історичного минулого

З 17 серпня 2018 року на веб-сайті Державного архіву Сумської області у рубриці «Виставки» демонструється фотодокументальна виставка до 27-ї річниці незалежності України та 100-річчя відродження української державності, підготовлена Державною архівною службою України.

 

ПРЕЗИДЕНТ ПІДПИСАВ ЗАКОН ЩОДО СТВОРЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО МЕХАНІЗМУ ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬ СІЛЬГОСППРИЗНАЧЕННЯ, ЗАПОБІГАННЯ РЕЙДЕРСТВУ ЗЕМЕЛЬ В УКРАЇНІ

Президент Петро ПОРОШЕНКО підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні»

Реалізація Закону створить ефективний механізм використання масивів земель сільськогосподарського призначення, створить необхідні умови для запобігання рейдерству та стимулювання зрошення земель в Україні.

ПРО РОБОТУ ВІДДІЛУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ АПАРАТУ ОХТИРСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

Відділ здійснює діяльність за принципом «єдиного вікна», тобто прийом документів та видача результатів послуг здійснюється виключно через адміністраторів відділу.

На сьогоднішній день громадяни мають змогу отримати через відділ надання адміністративних послуг, такі адміністративні послуги, як :

 

ПРО СТАН ГОТОВНОСТІ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ОХТИРСЬКОГО РАЙОНУ ДО РОБОТИ У 2018-2019 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Відділом освіти спільно з керівниками закладів освіти  ужито заходів щодо створення нового освітнього середовища відповідно до вимог Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» для учнів, які вступають до 1 класу закладів загальної середньої освіти у  2018/2019 році.

Проаналізовано стан охоплення дітей дошкільною освітою та проводиться робота щодо 100-відсоткового залучення дітей п’ятирічного віку до різних форм дошкільної освіти до 25 вересня 2018 року.

 

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

 

ЯК ОТРИМАТИ БОРГ ПО ЗАРПЛАТІ

Не можу отримати борг по зарплаті з попереднього місця роботи вже рік. Що робити?

Марія Корженко

Чи має роботодавець при звільненні виплатити всю суму одразу?

При звільненні працівника виплата всіх сум проводиться в день звільнення. Якщо працівник в цей день не працював – кошти мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.