Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ДО УВАГИ ПРИВАТНИХ ПЕРЕВІЗНИКІВ!

У рамках Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху у світі Загального плану заходів з проведення другого етапу загальнонаціонального Тижня безпеки дорожнього руху у період з 13 по 19 листопада 2017 року проходитиме Тиждень безпеки дорожнього руху

Головною метою Тижня безпеки дорожнього руху є зміцнення транспортної дисципліни серед учасників дорожнього руху, активізація роботи щодо підвищення безпеки дорожнього руху, особливо при здійсненні пасажирських перевезень, перевірка готовності рухомого складу до зимового періоду експлуатації та проведення профілактичних заходів із попередження дорожньо-транспортних пригод.

ВІТАННЯ З НАГОДИ ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

 

Шановні трудівники села!

Щиро і сердечно вітаю  Вас  - з  Днем працівників  сільського господарства. 

Це день, коли ми віддаємо данину пошани людям, що взяли на себе найважчу і найважливішу турботу – працювати на землі. 

Адже сільське господарство завжди відігравало та відіграє важливу роль у житті кожної людини. Від вашої діяльності значною мірою залежить здоров′я, добробут і процвітання України, рідного Охтирського краю.

Велика подяка і шана за вашу працю та самовіддану любов до рідної землі. Хай нелегка робота  приносить добрий результат, задоволення і достаток.

Щедрих Вам врожаїв, міцного здоров′я, миру, злагоди, щастя і добробуту в

кожну домівку!

 

Голова Охтирської районної

державної адміністрації                                            В.М.Супрун    

ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ ТА ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАД – НАВІЩО?

У 2017 році до місцевих бюджетів об’єднаних територіальних громад в Україні вже надійшло понад 6 мільярдів гривень

Після об’єднання громад їхні бюджети суттєво зростають. Люди самі планують, куди вкласти кошти, як це робить кожна розумна родина.

У рамках ініціативи з підтримки децентралізації, що реалізується ПРООН в Україні за кошти Європейського Союзу, підготовлене відео, яке покликане розповісти жителям Сумщини про особливості реформи в Україні.

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ПАВЛО ПЕТРЕНКО

Питання міністру від Валентини  Остапок: «Мій чоловік 2 роки пробув в АТО. Спочатку як доброволець, а потім уже офіційно у військах. Повернувся на 3 місяці і знову пішов захищати країну. Чи має він право отримати землю, куди для цього звертатися?»

На які наділи мають право захисники Вітчизни?

Учасники бойових дій та особи, прирівняні до них, мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність у таких розмірах:

СТОЛІТТЯ БОРОТЬБИ МОВОЮ ДОКУМЕНТІВ І ФАКТІВ

До 100-річчя подій української революції 1917-1920 років в холі 5 поверху облдержадміністрації розгорнуто виставку

Презентацію, яка у документальній формі розповідає про події Української революції 1917 - 1921 років, підготував Державний архів у Сумській області. Виставка складається із демонстрації історичних матеріалів, публікацій у тодішній пресі та інших документів українського державотворення. Серед презентованого – Третій та Четвертий Універсали Української Центральної Ради, листівки-звернення до громадян тощо.

НАСТУПНИЙ РІК МАЄ СТАТИ РОКОМ УСПІХУ УКРАЇНИ, – ВОЛОДИМИР ГРОЙСМАН

Наступний 2018 рік має стати роком успіху України, оскільки Уряд спільно з Парламентом та Президентом напрацював немало важливих для держави рішень, які очікують на подальше ухвалення та впровадження. Про це у своєму відеозверненні сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман

Він підкреслив, що одним з таких рішень є проект Державного бюджету на 2018 рік, який Уряд вчасно подав в Парламент.

РАЙОННА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА ПІДТРИМКИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЖИТЛОВОГО БУДІВНИЦТВА «ВЛАСНИЙ ДІМ» ЗАБЕЗПЕЧУЄ ДОСТУПНІСТЬ ЖИТЛА ДЛЯ ЖИТЕЛІВ СІЛЬСЬКОЇ МІСЦЕВОСТІ

З метою збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва на селі, забезпечення його доступності для жителів сільської місцевості, поліпшення житлових умов населення, підвищення рівня розвитку сільської інфраструктури рішенням 15 сесії 7 скликання районної ради від 27.06.2017 було затверджено районну цільову програму підтримки  індивідуального житлового будівництва «Власний дім» на 2017-2018 роки (зі змінами від 27.09.2017)

Більшістю голосів депутатів затверджено суму коштів районного бюджету у розмірі 80 000 гривень на фінансування цієї програми у 2017 році. 

ЄДИНИЙ РЕЄСТР ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК СЬОГОДНІ ВКРАЙ НЕОБХІДНИЙ

Про це говорили учасники засідання антирейдерського штабу, що очолює голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО

За словами т.в.о директора Департаменту агропромислового розвитку Петра ТУРЧИНА, напередодні від кожної райдержадміністрації було отримано інформацію щодо відсутності офіційних заяв про спроби рейдерського захоплення врожаю або земельних ділянок.

На обласну гарячу лінію за час існування антирейдерського штабу надійшло 73 дзвінки, повідомила начальник Головного територіального управління юстиції у Сумській області Ірина СВИСТУН.

ВІДБУВСЯ РАЙОННИЙ КОНКУРС ЧИТЦІВ-ГУМОРИСТІВ «ВИШНЕВІ УСМІШКИ»

На базі Охтирського районного будинку культури відбувся районний  конкурс читців - гумористів «Вишневі усмішки», присвячений 128-річниці від дня народження Остапа Вишні

Виступи конкурсантів оцінювали журі на чолі з директором КЗ «Охтирський РБК».         Конкурсну програму  представили аматори сільських клубних закладів та учасники драматичних колективів Охтирського РБК.

ПРЕЗИДЕНТ ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЮ: НАШЕ ЗАВДАННЯ – НАБЛИЗИТИ ВЛАДУ ДО ПРОСТОЇ ЛЮДИНИ

Президент України Петро Порошенко на форумі новообраних голів ОТГ наголосив, що впровадження головної реформи в країні – програми децентралізації влади – демонструє масштабні зміни по всій країні. 

«Яке головне завдання, в тому числі і партії, – наблизити владу, Президента, народних депутатів до простої людини. Скоротити відстань і час для вирішення проблем. Мета сьогоднішнього зібрання саме для того, щоб ви знали: і Президент, і Уряд, і Верховна Рада налаштовані на найефективнішу співпрацю», – наголосив Президент.