Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

СУМЩИНА Є ЛІДЕРОМ ЩОДО НАПИСАННЯ ОТГ СТРАТЕГІЙ РОЗВИТКУ

Презентація п’яти стратегій об’єднаних територіальних громад відбулася в обласному центрі

Відкриваючи презентацію, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО побажав громадам успішного втілення стратегій у життя.

З 1 СІЧНЯ 2018 РОКУ ЗМІНИВСЯ РОЗМІР АДМІНІСТРАТИВНОЇ ПОСЛУГИ

Відповідно до частини 5 статті 36 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» адміністративний збір та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляються у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для працездатних осіб,встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень. 

РОЗЛУЧЕННЯ І РОЗПОДІЛ МАЙНА

Консультує Міністр юстиції України Павло Дмитрович ПЕТРЕНКО

Добрий день! Звертаюся до Вас, бо більше не знаю, в кого спитати. Ми з чоловіком прожили разом більше 20 років, виростили 2 дітей. Однак вже давно зрозуміли, що краще нам жити окремо, чекали лише, доки діти виростуть, стануть на ноги і почнуть самостійне життя. Зараз збираємо розлучатися. Тож прошу роз’яснити, яке майно ми маємо розділити, а яке ні?

Тамара Твердохліб

СПАЛАХ КОРУ В УКРАЇНІ: ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ХВОРОБУ І ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ

В Україні триває спалах кору – одного з найбільш заразних захворювань, відомих у світі

За 2017 рік зафіксовано 4782 випадки захворювання на кір. Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація. Разом з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відповідаємо на найбільш поширені питання про кір. 

ПРОГНОЗ ПОГОДИ ПО СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ І МІСТУ СУМИ: НА ДОРОГАХ ОЧІКУЄТЬСЯ ОЖЕЛЕДИЦЯ

На добу з 20 години 15 січня до 20 години

16 січня 2018 року

16 січня погоду визначатиме західна периферія антициклону з 
центром над Казахстаном.

Вночі: Хмарно з проясненнями, без істотних опадів. Вітер східний 5-10м/с. Температура повітря по області 8-130 морозу, по м. Суми9-110 морозу.

ДО 1 ТРАВНЯ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПОПОВНЕННЯ МАТЕРІАЛЬНОГО РЕЗЕРВУ

Таке доручення на місця дав голова облдержадміністрації Микола КЛОЧКО під час розгляду даного питання на апаратній нараді

Перш за все, потурбуватися про накопичення матеріальних цінностей та створення матеріальних резервів повинні в об’єднаних територіальних громадах, адже наразі в ОТГ вони ще не сформовані. 

ГРОШОВА ОЦІНКА ЗЕМЕЛЬ В НАШІЙ КРАЇНІ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ БЛИЗЬКО 20 РОКІВ

Про проведення (оновлення) нормативної грошової оцінки земель населених пунктів району  на апаратній нараді при голові райдержадміністрації доповіла заступник начальника Відділу в Охтирському районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Наталія Черепанська

«Говорячи про застосування нормативної грошової оцінки земель, можна впевнено стверджувати, що позитивним моментом цієї справи, без сумніву, є те, що після її повного проведення в межах населених пунктів рівень надходжень до місцевих бюджетів збільшується»,-додала Н.Черепанська.

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ АПАРАТНОЇ НАРАДИ ПРИ ГОЛОВІ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ 15 СІЧНЯ 2018 РОКУ

ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ АПАРАТНОЇ НАРАДИ ПРИ ГОЛОВІ СУМСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ 15 СІЧНЯ 2018 РОКУ

https://www.youtube.com/watch?v=IINwjJNBYIw

 

СУМСЬКА ОБЛАСТЬ ЗНОВУ В ДЕСЯТЦІ У РЕЙТИНГУ МІНРЕГІОНУ ЩОДО ФОРМУВАННЯ ОТГ

За результатами Моніторингу процесів децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування Сумщина у рейтингу областей щодо формування ОТГ за грудень 2017 року посідає 9 місце

За результатами цього рейтингу, Сумська область є десятою за кількістю об’єднаних громад, дев’ятою – за покриттям ОТГ площі області, десятою за кількістю територіальних громад, що об’єдналися і чотирнадцятою – за кількістю ОТГ з чисельністю менше 5 тисяч осіб.

ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ НА 95% ВИКОРИСТАЛИ СУБВЕНЦІЮ НА РОЗВИТОК ІНФРАСТРУКТУРИ У 2017 РОЦІ

Загальна сума субвенції склала 1,5 млрд гривень, також були залучені понад 90 млн гривень з місцевих бюджетів. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій ЗУБКО

Кошти були спрямовані на реалізацію понад 2265 проектів, це такі об’єкти як школи, дитячі садочки, шкільні автобуси, дороги, транспортні засоби спецпризначення тощо.