Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ОРГАНІЗОВУЄ ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ БДЖОЛЯРІВ

Охтирська МРФ Сумського Обласного центру зайнятості інформує: служба зайнятості організовує професійне навчання бджолярів у селі Хоружівці Недригайлівського району в філії Сумського центру професійно-технічної освіти

Слухачі мають можливість отримати знання з розведення бджіл, утриманню пасіки та роботі на ній.

Опитування свідчить про те, що бажаючих навчатися бджільницькій справі не бракує. Адже бжільництво це традиційне заняття для нашого регіону, для багатьох як хоббі, для когось це можливість самозайнятості і заробітку.       Зараз формується вже друга група майбутніх пасічників. Серед них - жителі сіл та селищ вже восьми районів області. Є перспектива підготовки фахових бджолярів  й для інших регіонів України. Навчальний процес розрахований на 5 місяців.

У Хоружівському навчальному відділенні створено регіональну платформу бджільництва, на базі якої проводяться бізнес-конференції, семінари, виставки, презентації, майстер-класи тощо.

На базі навчального відділення діє інформаційно-консультаційний центр бджільництва. Він створений обласною службою зайнятості спільно із Сумською обласною спілкою пасічників. Його мета - проведення інформаційно-просвітницької діяльності серед бджолярів Сумщини. Бджолярі Сумщини мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку бджільництва, захворювань бджолиної сім’ї, організації сезонних робіт на пасіці, захисту інтересів бджолярів та інше.

Прикметно, що навчальна програма включає в себе і останні проблемні для пасічників аспекти: юридичні консультації з приводу загибелі бджолосімей від гербіцидів, що їх застосовують керівники сільгосппідприємств, популярні серед слухачів майстер-класи, вони охоче діляться власними враженнями, спостереженнями, першими напрацюваннями. Адже чи не найдревніша на планеті професія бджоляра таїть в собі ще безліч невідкритих сторінок.

А ще 6 липня цього року майбутні пасічники, що опановують цей фах у Хоружівці з допомогою служби зайнятості, влаштують у Недригайлові, де традиційно відбувається грандіозне шоу - свято Івана Купала, власне дійство - свято Меду.

 Запрошуємо на навчання та до співпраці всіх зацікавлених, насамперед роботодавців, тих хто займається бджільництвом і тих хто хоче здобути професію бджоляра.

Детальнішу інформації можно отримати звернувшись до Охтирської міськрайонної філії Сумського ОЦЗ:

м.Охтирка, вул. Батюка 24 А, тел. 2-20-23 та 6-17-51