Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПРО ЗАПОБІГАННЯ ПОЖЕЖ В ПРИРОДНИХ ЕКОСИСТЕМАХ

Одним із основних факторів виникнення пожеж в екосистемах є недотримання правил пожежної безпеки в лісах та незадовільне проведення планових профілактичних заходів, оперативного виявлення і ліквідації пожеж в екосистемах, сьогодні під час апаратної наради при тимчасово виконуючому обов'язки голови Наталії ОКРАЙЧЕНКО  доповів   провідний інспектор Охтирського міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області Максим КАЛЮЖНИЙ.

З початку року до пожежно-рятувальних підрозділів м. Охтирка надійшло 146 заяв та повідомлень про пожежу. На облік взято 60 пожеж, з яких 24  пожежі (40 відсотків від загальної кількості) виникло через спалювання сміття, сухої рослинності. Протягом пожежонебезпечного періоду 2019 року на території Охтирського району виникло 104 пожежі, з яких 41 пожежа (40% від загальної кількості) сталася через спалення залишків сухої рослинності, сміття,

Найчастіше пожежі в Охтирському районі виникали з наступних причини, а саме: необережне поводження з вогнем – 36 випадків; через порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок виникло 7 пожеж; з причин порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей виникло 12 пожеж; з інших причин - 5 пожеж.

Протягом 7 місяців 2019 року на території Охтирського району виникла              1 пожежа у лісових масивах. Вогнем знищені та пошкоджені лісові насадження на площі до 100 м.кв.

Для реагування на надзвичайні ситуації (події), пов’язані з пожежами у природних екосистемах на цілодобовому чергуванні, на території Охтирського району, знаходиться 7 одиниць пожежної техніки та 16 чоловік особового складу 3 ДПРЗ Управління ДСНС України у Сумській області.

З метою забезпечення протидії пожежам у лісових масивах і забезпечення постійного моніторингу за станом пожежної безпеки спільно з представниками Охтирського лісового господарства проведені перевіркищодо виявлення порушників Правил пожежної безпеки в лісах та рейдові перевірки готовності лісових пожежних станцій, стану пожежної та техногенної безпеки підвідомчих об’єктів та територій.

Під час рейдів особлива увага приділялася створенню та відновленню мінералізованих смуг, канав, протипожежних водоймищ (пірсів), приведенню у справний стан усіх, без винятку, джерел зовнішнього протипожежного водопостачання. Забезпечено інформування населення через засоби масової інформації  про необхідність дотримання заходів пожежної безпеки у лісах та місцях масового відпочинку.