Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА СУМЩИНІ КОНТРОЛЬНІ ЗАХОДИ ДЕРЖПРАЦІ СПРИЯЮТЬ ПОГАШЕННЮ ЗАБОРГОВАНОСТІ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

Підприємства-боржники після відвідувань їх у жовтні інспекторами Управління Держпраці у Сумській області частково виплатили своїм працівникам заборгованість із заробітної плати

Частину боргу сплатили Комунальне некомерційне підприємство «Недригайлівська центральна районна лікарня» (844 100 грн), ПАТ «Шосткинський завод хімічних реактивів» (339 500 грн), Кролевецьке учбово-виробниче підприємство Українського товариства сліпих (15 500 грн), КП «Шостка-Зеленбуд» (4 900 грн).

Також за результатами раніше проведених у цьому році заходів контролю спостерігається тенденція до зменшення суми заборгованості за жовтень у АТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» (виплачена частина боргу на суму 2 751 300 грн), ТОВ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» (114 000 грн), філії «Охтирський сиркомбінат» (466 800 грн). 

Нагадаємо, згідно з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабміну від 21 серпня 2019 р. № 823 (далі – Порядок) інформація, що надійшла від Головного управління статистики у Сумській області або звернення працівника щодо порушення підприємством строків виплати заробітної плати – є підставою для здійснення інспекційного відвідування підприємства інспекторами праці Держпраці. 

Довідково. Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за порушення роботодавцем встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі передбачено штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Проте, суб’єктам господарювання слід враховувати те, що згідно з п.28 Порядку у разі виконання припису в установлений у ньому строк заходи по притягненню об’єкта відвідування до відповідальності не вживаються.

За матеріалами прес-служби Управління Держпраці у Сумській області