Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПРОТИДІЯ НЕЗАКОННОМУ ОБІГУ І РОЗДРІБНІЙ ТОРГІВЛІ ПАЛЬНИМ

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук 26.12.2019 дав доручення Державній фіскальній службі, правоохоронцям та органам контролю до 9 січня 2020 року вирішити проблему нелегального обігу палива

"В Україні не буде тіньового ринку нафтопродуктів. Усі схеми будуть викриті й ліквідовані, а їхні учасники - притягнуті до відповідальності", - наголосив він.

Гончарук нагадав, що за ініціативою Президента Володимира Зеленського уряд розпочав широку кампанію з ліквідації тіньових схем торгівлі пальним, в ході якої силами ДФС, Нацполіція та СБУ було здійснено 2200 перевірок.

Зокрема, за даними Прем’єр-міністра, було перевірено інформацію щодо 1399 нелегальних АЗС, з них 377 - зупинили діяльність, 559 — демонтовані, ще 463 - оформили ліцензію.

Також, за словами Гончарука, з обігу вилучили 4 тис. тонн паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 93,4 млн грн, а також обладнання на суму 94,2 млн грн.

Крім того, в рамках боротьби з нелегальними АЗС відкрито 292 адміністративних проваджень та 152 - кримінальних.

На підставі вищезгаданого доручення уряду, з метою захисту національних інтересів України - життєво важливих інтересів людини, суспільства і держави, реалізація яких забезпечує державний суверенітет України, її прогресивний демократичний розвиток, а також безпечних умов життєдіяльності і добробуту її громадян при Сумській обласній державній адміністрації створено міжвідомчу робочу групу з питань виявлення, припинення та розслідування злочинів щодо нелегальної діяльності автозаправних пунктів на території Сумської області.

При виникненні  підозри вчинення адміністративного чи кримінального правопорушення або ознак підготовки до вчинення таких порушень необхідно негайно повідомити чергову частину Охтирського відділу поліції (м. Охтирка) Головного управління Національної поліції в Сумській області чи Охтирську районну державну адміністрацію за телефоном/факсом: 05446 2-21-50 (цілодобово) або на електронну поштову скриньку oht.rda-1prm@sm.gov.ua

Інформація, що надійде, буде ретельно перевірена.

Відповідно до Конституції України кожен громадянин має право на безпечні умови проживання, захист від протиправних посягань будь-якого недобросовісного члена суспільства як себе, так і членів своєї сім’ї, і, звісно ж, вправі вимагати забезпечення такої безпеки від правоохоронних органів, на які законом покладені завдання з охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії та боротьбі зі злочинністю. Але досягнути безпеки в суспільстві без участі і додаткових зусиль самого населення — навряд чи вдасться.