Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

НА СУМЩИНІ ВІДКРИЛАСЯ ФОТОДОКУМЕНТАЛЬНА ВИСТАВКА «УКРАЇНСЬКЕ ВІЙСЬКО: 1917–1921»

Виставку, створену Українським інститутом національної пам’яті, наразі презентовано облдержадміністрацією до Дня Соборності України у Сумській обласній універсальній науковій бібліотеці

«Дуже символічно, що ми відкриваємо і презентуємо цю виставку саме сьогодні в День Соборності України, – зазначив заступник начальника управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Володимир ХАРЧЕНКО. – Виставка якраз і присвячена тим воякам, які здобували Українську державність, боролись за неї, і звичайно, сучасним 

воїнам, які захищають нашу територію на сході України. Виставка дуже детальна, інформативна, багата на історичний матеріал. На мій погляд, вона – одна з найкращих виставок, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті. Також і сумські краєзнавці долучились до її створення».

Проводив екскурсію для підростаючого покоління Сумщини кандидат історичних наук, краєзнавець Микола МИХАЙЛІЧЕНКО.

За його словами, виставка має 18 інформативних слайдів, що описують різні аспекти діяльності Українського війська періоду революції 1917-1921рр. Документи, світлини, карти дають розгорнуту інформацію про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині.

Цікаво, що під час підготовки цієї виставки її організатори – співробітники Українського інституту національної пам’яті, використали матеріали як із вітчизняних, так і закордонних архівів, у тому числі Українського національного музею в Чикаго, Архіву Організації Українських Націоналістів в Лондоні, Архіву Інституту Йозефа Пілсудського тощо.