Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

БЛИЗЬКО 78% СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ ГОТОВІ ДО КОНТРАКТУВАННЯ З НСЗУ

Про це повідомили під час брифінгу щодо підготовки Сумської області до другої хвилі медичної реформи за участю представників Національної служби здоров’я України та тимчасово виконуючої обов’язки голови облдержадміністрації Ірини КУПРЕЙЧИК

За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторії МІЛЮТІНОЇ, у Сумській області автономізовано до 95% закладів вторинки. З них комп'ютеризовано – понад 53%. 

Зареєстровано в електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ) – понад 93%, підключено до медичних інформаційних систем (МІС) – 94% спеціалізованих медичних закладів. Кваліфікований цифровий підпис (КЕП) –отримали близько 73% медичних працівників, які будуть залучені до виконання договору з НСЗУ.

«Перший рік медичної реформи дав надію, що зміни, які відбуваються у цій галузі – незворотні. Уже з 1 квітня цього року ми активно готуємося до впровадження нової моделі фінансування на рівні спеціалізованої медицини. Загальна готовність спеціалізованих медичних закладів Сумщини до контрактування з НСЗУ (за показниками автономізація, комп’ютеризація та підключення до ЕСОЗ) – близько 78%», – зазначила вона.

 Ірина Купрейчик додала, що обласна влада також продовжує докладати якнайбільше зусиль, щоб з 1 квітня Програма медичних гарантій запрацювала у Сумській області у повному обсязі.

«Ми працюємо над впровадженням нової моделі оплати за медичні послуги – «гроші ходять за пацієнтом» – у спеціалізованих медичних закладах. Активно реорганізовуємо ці заклади, комп’ютеризуємо лікарні, закуповуємо новітнє медичне обладнання».

Директорка Департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна БОЙКО повідомила, що сьогодні трансформація медичної системи відбувається в інтересах самого пацієнта. Адже саме пацієнт з його індивідуальними потребами повинен бути в центрі системи охорони здоров’я. З 1 квітня у повному обсязі запрацює Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Тож, аби скористатися цим переліком, пацієнт повинен зробити кілька простих кроків – укласти декларацію з лікарем первинки і отримувати направлення на наступні рівні допомоги. У той же час екстрена медична допомога буде надаватися всім громадянам.

«Ми будемо вдячні ЗМІ Сумщини за роз’яснення та інформування місцевого населення. Щоб всі були ознайомлені з новими правилами, які запрацюють уже в квітні цього року. Щоб кожна людина в області могла отримати ті медичні послуги, яких вона потребує», – наголосила вона.

Після брифінгу за ініціативи представників Національної служби здоров’я України і експертів проекту «USAID» проводиться розширена нарада з відповідальними особами за проведення підготовки закладів охорони здоров’я Сумщини до укладання договорів в рамках впровадження медичних гарантій 2020 року.

На нараду запрошено представників місцевих органів державної влади, місцевого самоврядування, власників та керівників закладів охорони здоров’я Сумської області, які надають спеціалізовану медичну допомогу, експертів обласного управління охорони здоров’я з питань хірургії, терапії, педіатрії.