Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

СТВОРЕНО ЄДИНИЙ РЕЄСТР ОСІБ, ЗАСУДЖЕНИХ ЗА ЗЛОЧИН ПРОТИ СТАТЕВОЇ СВОБОДИ ТА НЕДОТОРКАНОСТІ МАЛОЛІТНЬОЇ ЧИ МАЛОЛІТНЬОГО

16 січня 2020 року набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього".

Закон посилює відповідальність за злочини, передбачені ст. 152, 153 КК України, вчинені щодо особи, яка не досягла 14 років. За повторне вчинення такого злочину кривдників можуть засудити до довічного позбавлення волі.

Ще один вагомий крок – створення Єдиного реєстру осіб засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього. Це має стати запобіжником для повторення (рецидиву) таких діянь.

Право на отримання інформації щодо факту перебування конкретної особи в реєстрі мають:

- сільські, селищні та міські голови, керівники державних адміністрацій, інших органів державної влади та місцевого самоврядування – щодо осіб, які претендують на зайняття посади керівника (заступника керівника) дошкільного навчального закладу, середнього навчального закладу, позашкільного навчального закладу, закладу охорони здоров’я або іншої установи, організації;

- керівники дошкільних навчальних закладів, середніх навчальних закладів, позашкільних навчальних закладів, закладів охорони здоров’я або іншої установи, організації, зобов’язаної здійснювати нагляд за малолітніми особами або надавати послуги медичного, навчального чи соціального характеру таким особам, у зв’язку з вирішенням питання щодо прийняття особи на роботу.

За відповідною категорією засуджених осіб, звільнених з місць позбавлення волі встановлюється адміністративний нагляд.