Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ОПРИЛЮДНЕНО РЕЗУЛЬТАТИ ОЦІНКИ ЧИСЕЛЬНОСТІ НАЯВНОГО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ

Міністр Кабінету Міністрів Дмитро ДУБІЛЕТ разом з командою презентував оцінку чисельності наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року. Також стало відомо, скільки населення наразі проживає на Сумщині

За оприлюдненими даними, чисельність наявного населення України складає 37 мільйонів 289 тисяч осіб.

«Ці дані, на жаль, не враховують населення, яке наразі перебуває на окупованих територіях. Це, звичайно ж, не означає, що ми забули про наших громадян, які залишаються там», – зазначили спікери.

Основними перевагами оцінки чисельності наявного населення є те, що вона не потребує витрачання великих коштів і може проводитись з більшою періодичністю, ніж традиційний перепис. Потенційно вона має більш рівномірне охоплення всіх верств населення незалежно від соціального статусу.

До речі, за інформацією Головного управління статистики у Сумській області, на Сумщині чисельність населення станом на 1 грудня 2019 року становила 1 мільйон 69 тисяч 38 осіб.

Довідково. Оцінка чисельності була проведена 3 методами:

- комбінований (дані мобільних операторів (отримано кількість номерів телефонів, якими користувалися клієнти протягом лютого-березня 2019 року) + дані статистичного обстеження домогосподарств (отримали дані по кількості карток на одного користувача мобільного зв’язку, а також відсоток користувачів мобільного зв’язку серед населення для кожної вікової групи та регіонів + дані реєстрів (люди віком 60 +, що одержують пенсію, а також діти до 14 років);

- комбінований (дані статево-вікової структури населення дані реєстрів (вираховувалися частки населення
 за статево-віковою структурою за даними Держстата та визначалася чисельність осіб
віком 60+ з урахуванням
пенсіонерів із ОРДЛО, які приїжджають за пенсіями. Після чого дані щодо чисельності осіб віком 60+ екстраполювалися на дані статево-вікової структури);

- реєстровий (дані Державного реєстру фізичних осіб (визначалася загальна кількість зареєстрованих громадян у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків з урахуванням тих, хто відмовився від номера (РНОКПП) і тих хто помер + визначення активності (по кожному РНОКПП відбувалася перевірка щодо отримання громадянином будь-яких доходів, пенсій, звернень до інших державних установ для оформлення громадянином субсидій та/або закордонного паспорта дані демографічних показників і міграції (до цієї кількості осіб додано дані щодо чисельності дітей, які вижили та міграційне сальдо разом із кількістю іноземних громадян, що перебувають на території України).

Беручи приклад з інших країн, які шукають шляхи як зробити перепис більш ефективним та якісним, Дмитро Дубілет повідомив, що в його подальших планах вивчити можливість проведення реєстрового або комбінованого перепису населення.

Нагадаємо, що раніше Дмитро Дубілет повідомив, що проведення оцінки чисельності наявного населення є одним з його топ-проектів та заощадить 2-3 млрд грн до бюджету 2020 року.

За інформацією Урядового порталу: https://www.kmu.gov.ua/news/oprilyudneno-rezultati-ocinki-chiselnosti-nayavnogo-naselennya-ukrayini