Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПЕРЕДБАЧЕНО ВИПЛАТУ КОМПЕНСАЦІЇ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПОХОВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ І ІНВАЛІДІВ ВІЙНИ

Порядком проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 № 1445 передбачено безоплатне поховання осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни відповідно до статті 14 Закону України "Про поховання та похоронну справу".

Статтею 14 вищевказаного Закону передбачено безоплатне поховання осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, учасників бойових дій і інвалідів війни відповідно до Закону України "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років", витрати на поховання яких здійснюються: на поховання померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною - за рахунок коштів Державного бюджету України, а на поховання померлих учасників бойових дій та інвалідів війни – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Перелік осіб, які належать до учасників бойових дій і інвалідів війни визначено статтями  6 та 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Порядок застосовується до учасників бойових дій і інвалідів війни, які на момент смерті були зареєстровані на території Охтирського району.

          Відшкодування витрат на проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) учасників бойових дій здійснює управління соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації за рахунок коштів обласного бюджету шляхом виплати грошової компенсації виконавцю волевиявлення або особі, що зобов'язалася поховати померлого учасника бойових дій або інваліда війни  у сумі 4050,00 грн. (2020 рік) на підставі слідуючих документів:

-         заяви члена сім’ї померлого чи особи, що здійснила поховання;

-         копії паспорта заявника;

-         довідки з останнього місця проживання померлого;

-         копії свідоцтва про смерть;

-         копіі документа про підтвердження статусу учасника бойових дій або інваліда війни (копія посвідчення).

Щомісячно здійснюється фінансування видатків на проведення безоплатного поховання учасників бойових дій в межах затверджених видатків на поточний рік.