Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ В ОХТИРСЬКОМУ РАЙОНІ

У Сумській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено 34 громадянам. По видах експлуатації: 23 -трудова, 7- наркобізнес, 4- сексуальна. Із них:  7 жінок ( 4 сексуальна, 3 трудова), 27 чоловіків (20 трудова, 7 наркобізнес)

У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, , зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами таких злочинів, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

У нашій країні з 2012 по 2019 роки отримали статус осіб, постраждалих від торгівлі людьми 878 громадян, в тому числі 7 іноземців. Від трудової експлуатації постраждало 457 громадян, від сексуальної експлуатації — 224, до жебракування було залучено 57 осіб, 9 — постраждали від змішаної експлуатації. Зафіксовано 14 випадків, коли дітей продавали третім особам, одна особа постраждала від сурогатного материнства. Всі постраждалі отримали допомогу від держави.

Основною країною експлуатації громадян України залишається Російська Федерація, на жаль, продовжується тенденція використання українців і всередині країни.

У нашій країні багато робиться для запобігання торгівлею людьми. Слід відзначити, що Україна застосовує багатовекторний підхід до проблеми боротьби з торгівлею людьми. Як правило, це проявляється у поєднанні стратегій боротьби з торгівлею людьми як такою, боротьби з нелегальною міграцією та боротьби із міжнародною організованою злочинністю.

Але ж і кожен сам повинен бути уважним і обережним.

Протягом тижня в рамках заходів, приурочених до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми у бібліотеках району проводяться тематичні виставки. Спеціалістами управління соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації проведено інформаційно – просвітницьку роботу  в Олешнянській та Довжицькй сільських радах, спільно з комунальною установою «Центр соціальних послуг» Чернеччинської сільської ради у приміщенні райдержадміністрації оформлено спеціалізований стенд для ознайомлення відвідувачів з інформацією як не потрапити в пастку і не стати жертвою торгівлі людьми та куди звертатися за допомогою. Розповсюджено буклети та листівки на актуальну тему.

     

За більш детальною інформацією звертайтеся до:

управління соціального захисту населення Охтирської районної державної адміністрації (м. Охтирка, вул. Київська,1);