Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР! ЦІННІСТЬ ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ - НЕ ПРЕДМЕТ ТОРГІВЛІ!

18 жовтня – день, який оголошено європейським днем боротьби з торгівлею людьми. Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми

У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації,  з використанням примусу, або шляхом підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію.

Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Пару років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни - члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.

Мінсоцполітики з 2012 року встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 978 громадянам  (969 – громадяни України, 9 - іноземці), з яких  368 особи – жінки,  519 – чоловіки,  88 дітей (32 хлопчиків та 56 дівчаток).

З них за видами експлуатації: 491 осіб постраждало від трудової експлуатації, 228 – постраждало від сексуальної експлуатації,  59 – втягнуто у жебракування, 9 – постраждало від змішаної експлуатації,10 – постраждало від вилучення органів,1 - постраждала від сурогатного материнства,91 – втягнуто у злочинну діяльність,3 – використано у порнобізнесі,72 – використано у збройних конфліктах, 14 дітей постраждало від торгівлі людьми шляхом їх продажу третім особам.

У Сумській області статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 34 громадянам України  – 7 жінкам та 27 чоловікам.

Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!