Міськрайонна газета

Гордість Охтирщини

ЗАГИБЛІ УЧАСНИКИ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ СТАЛИ ПРИКЛАДОМ ЧІТКОЇ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЗИЦІЇ ТА ГОТОВНОСТІ ЇЇ ВИБОРЮВАТИ

Сьогодні уся країна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні, загиблих на Майдані під час Революції Гідності

Цей день покликаний вшановувати боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу.

Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти, які загинули навесні 2014 року внаслідок діяльності проросійських бойових угруповань на сході та в центрі України. Назва «Небесна Сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Слідство у справах Майдану не завершено, а тому список загиблих Героїв Небесної Сотні може змінюватися.

Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, на гідність, свободу, суверенність держави, європейський вибір.

Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має зберігатися не тільки у щорічних пам’ятних заходах, а бути живою, спонукаючи суспільство до активних дій та усвідомлення, що майбутнє України залежить від вибору та активності кожного.

Подвиг Героїв Небесної Сотні було визнано в Європейському Союзі. Зокрема, 18 жовтня 2018 року Небесну Сотню символічно нагороджено Премією Європейського товариства Куденгове-Калерґі. Цією відзнакою, заснованою 1978

року, нагороджують людей, діяльність яких спрямована на підтримання миру та

безпеки через об’єднання держав у Європі та установлення політичної рівноваги у світі. Свого часу премію отримали Рональд Рейган, Гельмут Коль, Ангела Меркель. 2018 року вперше в історії премію присудили не одній особі, а 107 загиблим, які під час подій Євромайдану в Києві пожертвували життям, обстоюючи громадянські свободи та європейські цінності в Україні. Премія та два свідоцтва про нагородження – українською й німецькою мовами – вручено Національному музею Революції Гідності як установі, що зберігає пам’ять про всіх Героїв Небесної Сотні та події листопада 2013 – лютого 2014 років у цілому.

Довідкова інформація: Революція Гідності– масовий громадянський протест, який тривав 94 дні – з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року – та був викликаний антиконституційними діями влади. Епіцентром подій стали столичний майдан Незалежності та прилеглі вулиці: Хрещатик, Грушевського, Інститутська. Мирні акції почалися під євроінтеграційними гаслами, але згодом перетворилися на тривалу кампанію громадянської непокори владному режиму президента Віктора Януковича – проти корупції та порушень прав людини. Дії влади, спрямовані на придушення протестів силовим шляхом, призвели до ескалації конфлікту та людських жертв. Активістів, які загинули під час силових протистоянь у січні та лютому 2014 року, назвали Небесною Сотнею.